HTC Tube. Intrygująca koncepcja tabletu idealnego

Jaki powinien być tablet idealny? Jakie funkcje powinien oferować? Jak wyglądać? Czym wyróżniać się spośród tłumu innych tego typu urządzeń? Te pytania zadał sobie designer Antoine Brieux. Owocem jego przemyśleń stał się projekt tabletu idealnego – HTC Tube.

Tablet HTC Tube byłby rewolucją, zarówno w kategoriach designu, jak i możliwości technicznych. Jego elegancja i prostota mogłyby spokojnie konkurować z produktami Apple, powszechnie uznawanymi za najlepiej zaprojektowane urządzenia na rynku. Jednak prawdziwie zachwyceni byliby ci, którzy zerknęliby na listę jego możliwości…

HTC Tube można by dostosować do swoich potrzeb dzięki kartridżom. Zawierałyby one poszczególne elementy lub cały hardware. Znaczyłoby to, że marzenie wielu geeków i poweruserów o tablecie z wymiennymi kośćmi pamięci RAM, kartami graficznymi lub procesorami w końcu by się spełniło.

Domyślna specyfikacja urządzenia obejmowałaby 10.4-calowy ekran dotykowy Full HD o rozdzielczości 1920 x 1080, układ graficzny Adreno (którego możliwości zostały zaprezentowane tutaj), baterię o pojemności 6400mAh, 128GB wbudowanej pamięci, porty HDMI, USB-Host oraz czytnik kart pamięci SD. Jednak to nie najciekawsze funkcje Tube – dzięki wcześniej wspomnianym kartridżom, użytkownik do wyboru miałby dwa systemu operacyjne: Windows Phone 7 i Android.

Któż nie chciałby złożyć sobie z części swojego wymarzonego tabletu? Dostosować nie tylko parametry techniczne, ale także system operacyjny pod kontrolą którego pracowałoby urządzenie? Pomysł Antoine Brieux jest bardzo intrygujący, wątpię jednak, aby którykolwiek z producentów zdecydowałby się na wprowadzenie tego typu tabletów na rynek.

Chociaż… ostatecznie technologia idzie w kierunku unifikacji, nie sądzicie?

Komentarze

 • Glexab

  Wygląd jak i te wymienne części wydają się być ciekawym pomysłem

 • Tabl_Sceptyk

  na innym portalu czytałem, że to ma działać tak:
  smartfon i tablet można połączyć ze sobą (smartfon wkładamy w specjalną wnęke) i przez to ma się zwiększyć moc całości – z dwuch urządzeń robi się jedno
  – oczywiście to na razie koncepcja

 • sim

  ciekawe jaka będzie cena…

  • Najprawdopodobniej nigdy nie trafi na taśmy produkcyjne… Na razie to tylko koncepcja. Czy HTC podchwyci pomysł? Szczerze wątpię… a nóż HTC nas pozytywnie zaskoczy?

 • astelix

  Tablet marzenie, właśnie takie powinni produkować. Design bajka!
  Kto takie cacko zrobi? Takie tablety tylko w HTC!
  Z takim smatphonem w komplecie, niezły zestaw.

 • tomp381

  No i nareszcie ktoś zauważył jaka powinna być rozdzielczość ekranu. Czas pracy dla wizjonera narazie pozostaje nieosiągalny niewspominając o wadze użądzenia.
  Tymczasem pozostaje nam ramka do zdjęć- ipad oraz prototypy i wirtualne tablety namacalne jedynie na tabletowo.pl :)

 • Zex

  Za gruby – powinien mieć max 0,8 cm :D :D :D

 • Leo

  Podoba mi sie pomysl – ciekawe jak w praktyce poziom wykonania i uzytecznosci by sie sprawdzil

 • gooday

  Co za kretyński pomysł!
  Zupełnie nie widzę powodu żeby rozbudowywać takie urządzenie jak tablet. Czasy dłubania w sprzęcie już dawno się skończyły i niech odejdą w zapomnienie.
  Wygląd kanciasty, nie odpowiada mojemu gustowi.
  Natomiast pomysł smartfona instalowanego do slota w komputerze, dzięki czemu mozemy mieć ze sobą zawsze spersonalizowana dane realizuje już w praktyce Motorola. Jeszcze w tym roku ma wejść na rynek taki produkt.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona