M Pad. Ciekawy projekt tabletu z ekranem 15,6" - Tabletowo.pl
Ważne

M Pad. Ciekawy projekt tabletu z ekranem 15,6″

Tabletowo.pl M Pad. Ciekawy projekt tabletu z ekranem 15,6" Koncepcje Nowości

Od stycznia ubiegłego roku tablety utożsamiamy z dotykowymi płytkami, których przekątne ekranu wynoszą od 7 do 10,1 (czasem 12) cali. Co powiecie na koncepcję interesującego tabletu M Pad, którego wyświetlacz ma przekątną znaną z laptopów – 15,6″? Twórcą projektu jest Niemiec, Volker Hubner. Designer chciałby zwrócić uwagę na swoje urządzenie przede wszystkim architektów, projektantów, rysowników, grafików czy też inżynierów.

M Pad jest dość nietypową koncepcją tabletu nie tylko ze względu na jego wielkość. Sprzęt został zaprojektowany z aż dziewięcioma przyciskami, których obecność w zwykłych tabletach jest zredukowana do minimum. Tu znajdziemy przede wszystkim spację, ESC, SHIFT, ALT, CTRL i kilka innych. Dopełnieniem tego jest specjalne pokrętło do przewijania ekranu umożliwiające łatwiejszą nawigację.

Tabletowo.pl M Pad. Ciekawy projekt tabletu z ekranem 15,6" Koncepcje Nowości

Ekran OLED o przekątnej 15,6 cali obsługuje multitouch, ale można z niego korzystać także za pomocą specjalnego rysika z czujnikiem siły nacisku. Co więcej, urządzenie posiada cztery nóżki pozwalające na wygodne ustawienie tabletu w odpowiedniej pozycji.

Oprócz wspomnianego pokrętła i umieszczonych obok niego dziewięciu przycisków, znajdziemy także osiem programowalnych przycisków składających się z małych ekranów e-ink. Całość dopełnia seria wielu portów – na razie jednak nie zostały sprecyzowane.

M Pad, jedna z wielu koncepcji tabletów, zapowiada się niezwykle ciekawie. Na razie jednak nie wiadomo nic na temat możliwości trafienia modelu na taśmy produkcyjne…

Tabletowo.pl M Pad. Ciekawy projekt tabletu z ekranem 15,6" Koncepcje Nowości

PS. Projekt M Pad nie ma nic wspólnego z chińskim tabletem mPad ;)

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona