Ważne

Tablet Toshiby w Japonii jako Regza AT300

W przypadku tabletu Toshiby od momentu oficjalnej prezentacji problemem nie był wcale brak podanych parametrów technicznych (bo te, wg producenta, są lepsze od iPada 2), a brak nazwy. Toshiba Tablet, Toshiba Antares, Toshiba Ant czy Toshiba Thrive… trochę się tego w międzyczasie przewinęło. I choć w dalszym ciągu nie wiadomo pod jaką nazwą tablet będzie sprzedawany w Europie, wiemy już, jak się będzie nazywał w… Japonii. W Kraju Kwitnącej Wiśni będzie to Toshiba Regza AT300.

Tablet trafi do sprzedaży we wspomnianym kraju w czerwcu. Jego cena będzie wynosiła 720 dolarów (ok. 2000 złotych). Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że cena tego samego modelu w Stanach czy w Europie może być niższa.

W ostatnich dniach tablet Toshiby pojawił się w sprzedaży w sklepie Newegg w cenie zaczynającej się od 449,99 dolarów (ok. 1230 złotych) za model z 8GB pamięci – więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Dla przypomnienia parametry techniczne tabletu Regza AT300. Na jego pokładzie znajdziemy przede wszystkim dwurdzeniową Tegrę 2 o taktowaniu 1GHz, Androida Honeycomb, 10.1″ ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1 GB RAM, 8/16/32 GB pamięci, WiFi, Bluetooth, slot kart SD, USB, HDMI, aparat 5 Mpix oraz kamerkę 2 Mpix. Dopełnieniem całości jest wymienna bateria i gumowany tył urządzenia.

Teraz tylko pozostaje nam czekać na europejską premierę tego modelu. Ktoś z Was jest zainteresowany tabletem Toshiby?

źródło

Komentarze

  • Czesky3

    Szczerze powiedziawszy, produkty Toshiby nie przemawiaja do mnie, moze miec lepsze parametry od iPada2, ale co z tego skoro nie beda one tak dobrze skomponowane jak w produkcie Appleowskim.

  • Squmen

    Czekam na ten tablet od pierwszej prezentacji. Dla mnie jest mało istotne jaka będzie jego nazwa. Najistotniejsze żeby pojawił się w sprzedaży i żebyśmy mogli w końcu pisać nie tylko o wirtualnych parametrach lecz o fizycznych funkcjonalnościach. W końcu będzie ciekawiej na forum pojawi się więcej porównań itp. Osobiście lubię Toshibę i podoba mi sie gumowany tył oraz slot na pełną kartę SD. Na stronie Toshiby jest prezentacja modelu i do wyboru są bodaj 4 wersje kolorystyczne dla mnie super w końcu nie będą to tylko umówmy się – techniczne lecz trochę smutne szaro czarne kolory. Wesołe kolory które proponuje Toshiba będą fajną alternatywą dla młodszego pokolenia. Co do wymiennej baterii zastanawiam się nad tym i myślę że jeśli czas pracy na jednym ładowaniu wynosi około 7-8 godzin to powinno wystarczyć w zupełności większej części użytkowników. Ale jak bateria jest wymienna to niech taką będzie będzie to jeden z argumentów do porównań na korzyść lub nie danego urządzenia.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona