Bezimienny tablet Toshiby pojawił się na Amazonie

Wygląda na to, że internetowy sklep Amazon przeżywa ostatnio prawdziwy wysyp tabletów. Widzieliśmy HP TouchPad i Dell Streak bez 3G, nadszedł czas na tablet Toshiby. O tym urządzeniu słyszeliśmy już wcześniej. Jest dumą Toshiby (w przeciwieństwie do Folio 100), największym działem wytoczonym przeciwko żelaznym rządom iPada.

Tablet wciąż nie ma jeszcze oficjalnej nazwy. Wiadomo jednak, że wyposażony jest w 10.1-calowy ekran pojemnościowy, układ nVidia Tegra 2, Androida Honeycomb, aparat fotograficzny o rozdzielczości 5Mpx oraz kamerkę intenretową 2Mpx, głośniki stereo, porty USB, mini-USB, złącze HDMI, pełnowymiarowy czytnik kart pamięci, Bluetooth, Wi-Fi i obsługę Adobe Flash. Jako wisienkę na torcie można uznać wymienną baterię i gumowany tył, który ułatwić ma trzymanie urządzenia (tzw. Easy Grip). Dostępny on będzie w kilku wariantach kolorystycznych.

Niestety, nie wiemy kiedy urządzenie będzie dostępne. Ale skoro znalazło się już w katalogu sklepu Amazon – możemy śmiało założyć, że wkrótce. Powołując się na wcześniejszy przeciek, możemy się spodziewać, że tablet Toshiby trafi do sprzedaży w czerwcu, a kosztował będzie 499 dolarów.

Obejrzyjcie galerię. Co sądzicie o tablecie Toshiby?

Komentarze

 • Glexab

  Według mnie kamera jest w złym miejscu bo chyba częściej tablet trzyma się w poziomi przez co kamera będzie ciągle od paluchów.

  • tomp381

   Kamerka jest w bardzo dobrym miejscu. Do programów typu Skype wolę pionowe ustawienie ekranu z kamerką na środku (coś co jest symetryczne łatwiej się obsługuje). Tylna kamerka jest z tyłu w identycznym miejscu dla mnie super bo zawsze wiem gdzie jest i to jej nie usmaruje palcami :)

 • Polluks

  A mi się wydaje strasznie grubaśny.

 • Człowiek z Piltdown

  Jeśli rzeczywiście ma prawdziwy port USB (a nie mini-USB) i pełnowymiarowe gniazdo kart SD (a nie mikro-SD) oraz przyzwoitą ilość pamięci wewnętrznej, to biorę tę Toshibę w ciemno – zastąpi mi laptopa w roli urządzenia do zgrywania z aparatu i sortowania zdjęć na wyjazdach, do czego nie nadaje się ani iPod, ani Xoom.

 • astelix

  A co z siecią 3G? Bez tego żaden tablet mnie nie przekonuje, przecież ma być mobilny i z dostępem do sieci. Nie mam zamiaru snuć się ma centrum handlowym ani mc donalds żeby skorzystać z wifi.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona