Asus Eee Pad Transformer podąży śladem iPada 2?

Zadając to pytanie nie mam na myśli poziomu sprzedaży (ten, wg mojego przeczucia, będzie wysoki) a raczej kłopot z dostępnością urządzenia w sklepach. Jak zapewne wiecie, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie są olbrzymie kłopoty z zakupem najnowszego tabletu iPad 2. Apple spodziewał się wysokiej sprzedaży ale to co się stało zaskoczyło nawet największych optymistów. Zatem nawet jeśli chcecie iPada 2 kupić, to bez względu na kraj zamieszkania może to nie być prosta sprawa. Jakiś czas temu pisaliśmy także o tym, że Apple stara się uprzedzić konkurencje na każdym kroku. Jednym z nich było zamówienie bardzo dużej ilości ekranów dotykowych co sprawia, że inni producenci muszą czekać na realizację wysłanych zamówień. Tym samym (teoretycznie) iPad 2 nadal może się sprzedawać bez zagrożenia ze strony innych firm. Plotki na ten temat wydaje się potwierdzać doniesienie serwisu Electronista i dotyczące bezpośrednio tabletu ASUSA.

Asus Eee Pad Transformer jak już wiemy nie jest prototypem ale gotowym i jak się wydaje dopracowanym urządzeniem. Ma świetną cenę! Zapowiedziane w USA $399 za podstawową wersje to naprawdę tanio i pierwszy prawdziwy atak cenowy na Apple’a. To w końcu $100 mniej niż “najsłabszy” iPad 2 – w moich oczach to dużo i gdybym chciał kupić “po prostu tablet” (a tak w bogatych społeczeństwach podchodzi do tego spora część konsumentów) to byłby to bardzo poważny przy podejmowaniu decyzji – który.

Jeśli jednak myślicie, że Apple czuje się bardzo zagrożone to spieszę z informacja, że jeszcze nie. Otóż wg wspominanego wyżej serwisu ASUS ma duże kłopoty z wyprodukowaniem założonej ilości urządzeń właśnie z powodu braku ekranów dotykowych.

ASUS planował pierwotnie, że w pierwszym “rzucie”, w kwietniu, dostarczy na rynek 200.000 urządzeń (co w porównaniu do ponad 2 mln sprzedanych egzemplarzy iPada 2 jest ilością… echem.. niewielką :-) ) Jednak z powodu wspomnianego przeze mnie braku ekranów dotykowych (najprawdopodobniej, rzeczywisty powód nie został ujawniony) wszystko wskazuje na to, że ASUS dostarczy zaledwie 100.000 tys szt. tabletu.

Jeśli jesteście zdecydowani na zakup modelu Asus Eee Pad Transformer i już nie możecie się doczekać, zalecamy bieg do sklepu i rezerwację miejsca w kolejce! W przeciwnym wypadku może się zdarzyć, że będziecie musieli jeszcze trochę poczekać…

Komentarze

 • Paweł

  A Czy ktoś wie , który sklep w polsce bedzię miał je w sprzedaży tak żeby wiedzieć gdzie lecieć i rezerwować to miejsce?

  • Asus na razie nie chce zdradzić ani dnia, kiedy tablet ten trafi do sprzedaży, ani sklepów, w których będzie go można kupić…

 • znafca

  Pewnie będzie u największych komputronik, vobis, ale na bank też w x-kom oni mają bardzo dużo laptopów asusa jako jedyni w PL.

 • nowo

  a czy ktos wie, czy sa do tego uchwyty na szybe w samochodzie:)

 • Paweł

  Ostatnio natknąłem się na szwedzką recenzje asusa i tam w cenach podali że tańsza wersja czyli ta bez stacji ma 32gb . A ze stacją 16gb. Czy ktoś orientuje się w tej sprawie?

 • Maciej Rojek

  Na pewno będzie w Media z tego co się dowiedziałem od pracowników.

 • No jasne. Kreujmy popyt…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona