Acer zwiększa produkcję swoich tabletów

Niektórzy z producentów są wyjątkowo pewni, że ich produkt odniesie sukces rynkowy. Miejmy nadzieję, że Acer się w tym względzie nie myli. Jestem przekonany, że rynek i trendy na nim panujące są bacznie przez niego obserwowane (między innymi jak sprzedają się produkty konkurencji Apple’a i Motoroli). Jak donosi serwis DigiTimes Acer znacząco zwiększył zamówienia zamówienia na swoje tablety u dostawcy (tak, jeśli ktoś z Was jeszcze myśli, że firmy elektroniczne mają własne fabryki to się myli).

Zamówienie w kwietniu zostało powiększone do 500.000 – 800.000 tysięcy szt. Biorąc pod uwagę, że tablet Motoroli (Xoom) może tylko marzyć o takiej sprzedaży, to dość odważne. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do Xooma, tablety Acera nie będą na rynku samotne. Będą musiały stawić czoła Apple, Asusowi, Samsungowi, HP, RIM, HTC i być może Sony.

Model 10 calowy jest produkowany przez Compal Electronics a model 7″ (A100) przez Quanta Computer. Wg wewnętrznych ocen Acera w tym roku firma powinna sprzedać pomiędzy 5 a 7 milionów szt. tabletów (to już wg mnie super optymistyczna ocena jeśli wziąć pod uwagę, że na wykonanie planu mają mniej niż 8 miesięcy).

Jednocześnie firma zmniejsza ilości wysyłanych netbooków – ich miejsce mają zająć właśnie tablety. Osobiście byłbym bardzo ostrożny na obecnym etapie w szacowaniu ile urządzeń uda się w tym roku sprzedać poszczególnym producentom. Xoom wydawał się być pewniakiem – jak jest wiemy. W przypadku iPada 2 spodziewano się sukcesu – ale nie na aż taką skalę. Na tym tle prognozowanie przyszłości wydaje się wyjątkowo trudne.

Komentarze

  • aaa

    Acer pewnie może powalczyć jeszcze cenę, stąd decyduje się na duże zamówienie – w razie czego zabije wszystkich ceną. Poza tym pewnie preordery ma duże stąd zwiększają zamówienie. Oprócz wymienionych konkurencją będzie też Toshiba, która jest niemal identyczna z Iconią A500.

  • Bawiłem się ostatnio Acerem Iconia Tab A500 w sklepie. Wykonanie bardzo ładne, solidne wydaje się mieć bardziej biznesowy design niż iPad. Kilka rzeczy mnie poirytowało:scrollowanie miedzy ekranami, gdy lekko probujemy przejsc do kolejnej karty i “puscimy palec” zanim ekran się w pełni przewinie to nowe menu gwałtowanie wskakuje bez płynnego przejścia (momentami nie wiedziałem czy to już nowy keran czy wróciłem do starego) i niestety nie wiem czemu ale za nic w świecie nie udało mi się przeglądać honeycomb w portrait mode :( czy ktoś wie czy jest w ogole możliwosc przegladania honeycomb w portrait mode?) Jak na złośc wiekszosc recenzentów na youtube uzywa tabletów z honeycomb tylko w trybie landscape :/

  • Motorola zawaliła ceną urządzenia stąd taka słaba sprzedaż. Xoom nie oferuje niczego więcej niż pojawiający się wkrótce asus transformer za połowę ceny lub w.w acer. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać, mądre skądinąd stwierdzenie :)

  • aix

    Asus sprzedaje się bardzo dobrze. W Wielkiej Brytanii w krótkim czasie sprzedano wszystkie Asusy Transformery. wskazuje na to, że tablet z Tegrą 2 i Androidem 3 do 500$ jest rewelacją.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona