Ważne

Tablet Sony z Androidem Honeycomb pod koniec lata – potwierdzone!

Każdy z producentów chce mieć w swoim portfolio przynajmniej jeden tablet internetowy, który będzie w stanie zainteresować potencjalnych klientów zarówno swoimi parametrami technicznymi, możliwościami, jak i designem. Tak też jest w przypadku Sony. Początkowo, gdy pojawiły się pierwsze spekulacje na temat tabletów Sony przedstawiciele firmy zaprzeczali, jakoby trwały prace nad tego typu urządzeniem. Dla wszystkich, którzy jednak wierzyli, że Sony szykuje własny tablet, mam doskonałą wiadomość – tablet Sony faktycznie powstanie!

Howard Stringer, głowa producenta, w rozmowie z dziennikarzami gazety Nikkei zdradził dość istotny dla nas szczegół. Powiedział, że tablet Sony pojawi się na rynku amerykańskim pod koniec lata (bieżącego roku oczywiście). Na temat samego urządzenia nie wiadomo zupełnie nic poza tym, że będzie pracował w oparciu o Androida 3.0 Honeycomb.

Te informacje, oficjalne informacje!, dają nadzieję na pojawienie się na rynku bardzo ciekawego tabletu, który stanie do boju z najciekawszymi obecnie modelami, jak iPad 2, Motorola Xoom czy Samsung Galaxy Tab 10.1. Dlaczego już teraz wydaję taki osąd? Jeśli któraś z poprzednich plotek na jego temat się potwierdzą, będzie po prostu skazany na sukces.

Warto przypomnieć jaki rzekomo ma być tablet Sony (a właściwie dwa). Dotychczas w sieci pojawiły się informacje, że model oznaczony kodową nazwą S1 ma być produktem „PlayStation certified”. Ma działać dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Tegra 2, ma posiadać ekran o przekątnej 9,4″ o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i ma oferować interesujący design. Co więcej ma oferować wsparcie dla funkcji Bravia Media Remote oraz dostęp do serwisu Qriocity, oferującego muzykę, gry i e-booki.

Drugi z kolei tablet Sony to model S2, który ma być wyposażony w dwa 5.5-calowe wyświetlacze, a kiedy jest zamknięty wyglądem przypomina cylinder. Szczegóły jego specyfikacji nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że pod względem możliwości będzie zbliżony do modelu S1, z Tegrą 2, łącznością Wi-Fi i 3G oraz dwoma kamerami na czele.

Miejmy nadzieję, że już niebawem poznamy więcej szczegółów na temat tabletu(-ów?) Sony. Zapowiada się naprawdę ciekawie! Zwłaszcza, że na początku stycznia jeden z przedstawicieli producenta zapowiedział, że Sony chce być numerem 2 na rynku tabletów internetowych (zaraz za Apple).

źródło

Komentarze

 • ricci071

  Juz za póżno sony tablet nie ma szans

  • Pożyjemy zobaczymy, ja czekam z niecierpliwoscia.

 • nobody

  Coraz tłoczniej robi się w świecie wirtualnych tabletów.

  PS. Nie żebym się czepiał, ale “Howard Stringer, głowa producenta” brzmi trochę złowieszczo)

  • ghostCat

   Dobrze powiedziane wirtualnych tabletów, bo szumnych zapowiedzi jest wiele, a realnych urządzeń jak na lekarstwo.

 • hivonzooo

  Sądzę, że Sony ma zamiar pokazać coś związanego z marką Playstation, dlatego wstrzymuje się z ujawnianiem szczegółów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona