BlackBerry Playbook z obsługą aplikacji na Androida – potwierdzone!

Jakiś czas temu podzieliliśmy się z Wami informacją, że BlackBerry Playbook, oczko w głowie amerykańskiego koncernu Research In Motion, będzie miał możliwość emulacji aplikacji napisanych pod system Android. Wtedy z zagadnieniem tym wiązało się wiele niewiadomych i znaków zapytania, dziś jednak wszelkie wątpliwości się rozwiały, ponieważ RIM oficjalnie pochwalił się nowymi możliwościami Playbooka.

Tablet będzie wyposażony w obsługę języków nie tylko natywnych aplikacji Androida, ale także Javy, HTML5, Flash, AIR oraz silników graficznych Ideaworks oraz Unity 3.

Znaczy to, że użytkownicy Playbooka, oprócz natywnych aplikacji napisanych specjalnie pod QNX, będą mieli dostęp także do 200.000 programów dla Androida. Nie wiadomo jednak w jaki sposób odbędzie się instalacja tych aplikacji: przez Market czy bezpośrednio przez pliki instalacyjne rozszerzeniem *.apk.

W jaki sposób będzie odbywała się emulacji? To całkiem proste. Programiści będą mieli do wyboru dwie “warstwy aplikacji”, które pozwolą na łatwe przeportowanie już istniejących programów. Na dodatek, wkrótce ma pojawić się Playbook SDK, który umożliwi programowanie w C/C++ na tablecie. Warto dodać, że RIM chce skupić się głównie na aplikacjach dla Androida 2.3 Gingerbread. Czy podąży za nim Honeycomb? Mamy taką nadzieję. Tak czy inaczej mamy pewność, że nagle, w cudowny sposób, BlackBerry Playbook stał się o wiele bardziej atrakcyjny. Czy ktoś z Was, w świetle najnowszych informacji, zmienił zdanie i 19 kwietnia zamierza skusić się na ten tablet?

źródło

Komentarze

 • Stanowczo NIE :-)

 • ja

  Bardziej stanowcze TAK ;)

 • ryszard

  Niestey nie nie zachwyca

 • eRKa

  7 cali, Gingerbread.
  *odgłos spuszczanej wody w klozecie*.

 • Co… aplikacje na “chlebek imbirowy” jako dodatek sa zle? ;-)

 • kashiash

  Zobaczcie jaki tam jest system! QNX jeden z najlepszych na swiecie systemów operacyjnych, do tego bedzie mozna programowac ten tablet w C/C++ a nie w jakimś g…ie od adobe.!
  co z tego ze cyferki nie pokazuja duzo …

  1. QNX system czasu rzeczywstego – zaden z obecnych tabletów nie podskoczy
  2. programowanie w C++ – czyli nie wolna java jak w androidzie
  3. 7″ mobilny tablet, ktory mozna zabrac ze soba bez obawa o brak miejsca w plecaku czy przepuklinę

  gdyby mial 3G to byłby sam miód … w uszach

  • ed

   tablet mi jakoś stylistycznie nie przypadł do gustu, ramka za duża, a i ekran pewnie TN.
   A co do systemu to racja, przy tym nieudolny zlepek modułów modułów zwany androidem może się schować. Szkoda że nie pewnie nie da się go zainstalować na takim galaxy tab 8.9

   • Zex

    Tak i przedsiębiorcy miast zająć się biznesem, będą bawić się systemem :D

   • kashiash

    jak chcesz cos stylistyczie ładnego to idz do galerii i kup sobie obraz, tablet to nie dzielo sztuki.
    Duża ramka … może własnie jest idealna – ale to zależy od wielkości dłoni.
    Niestety to czy jest ok czy nie, można sprawdzić dopiero mając w ręku takie urządzenie

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona