Zrootowana Motorola Xoom z USB host

Motorola Xoom bardzo niedawno otrzymała aktualizację systemu Android z wersji 3.0 do 3.0.1. Zmiany wniesione przez aktualizację oprogramowania można określić co najmniej jako “duże”, ponieważ tablet otrzymał elementy niezbędne do wspierania standardu Flash (który pojawi się 18 marca).

Jednak prawdziwą rewolucją okazała się nie aktualizacja oprogramowania, ale mały, nieoficjalny systemowy tweak, którego autorem jest użytkownik roebeet z serwisu SlateDroid. Zmiana ta dodaje gniazdu USB Motoroli Xoom nowy tryb pracy: USB-host. Co to znaczy?

Dzięki temu do urządzenia można podłączyć dowolnego pendrive’a, dysk zewnętrzny lub inną pamięć wymienną. Wspomniany wcześniej tweak pozwala również urządzeniu na odczyt plików multimedialnych znajdujących się na podłączonej pamięci.

Aby zainstalować w swoim tablecie nową funkcjonalność, będziecie potrzebować zrootowanej Motoroli Xoom, kabla USB OTG (on-the-go) wyposażonego w złącze microUSB i żeńskie gniazdo USB oraz czasu na transfer paru plików i wpisanie odpowiednich linijek w terminalu urządzenia. Link do poradnika znajdziecie w źródle!

Skoro to takie proste, czemu Google nie wpadł na pomysł dodania takiej funkcji w aktualizacji Androida Honeycomb do wersji 3.0.1?

źródło

Komentarze

  • tomecki

    nie wpadli na to bo nie dostali kasy od producenta tabletu, i to jest odpowiedź na wszystkie bolączki xooma i innych w przyszłości tabletów pracujących na plastrze miodu i kolejnych wersjach androida. kasa kasa iii kasa= ale mogę się mylić

  • Kinek

    No to się problem rozwiązał – jako że Motorola to teraz część Google, to teraz będą na swój własny sprzęt aktualizacje dopracowane wypuszczać :P

  • kisile7

    Mam Xoom z Androidem 3.1. Mam również przejściówkę micro USB gniazdo USB. Chciałbym zmienić gniazdu USB Motoroli Xoom na tryb pracy: USB-host. Niestety słabo radzę sobie z “tweak”-ami. Czy Ktoś zna serwis lub kogoś w Warszawie, kto mógłby mi zainstalować w moim tablecie tą nową funkcjonalność?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona