iPad dominuje z 93% udziału w rynku tabletów (w Q3 2010) - Tabletowo.pl

iPad dominuje z 93% udziału w rynku tabletów (w Q3 2010)

Tabletowo.pl iPad dominuje z 93% udziału w rynku tabletów (w Q3 2010) Apple Ciekawostki   Pomimo tego, że różni producenci dwoją się i troją, aby stworzyć urządzenie, które będzie mogło konkurować z Apple iPadem, ten legendarny już tablet nadal dumnie nosi swoją koronę króla rynku. Ostatnie badania wykonane przez firmę ABI Research donoszą, że udział w rynku tabletów iPada wynosi aż 93%. Dotyczą one trzeciego kwartału zeszłego roku.

Według sondy ABIR, ze wszystkich 4.5 mln sprzedanych tabletów w trzecim kwartale ubiegłego roku, około 4.3 było wyprodukowanych przez giganta z Cupertino. Dało nam to wynik zniewalających 93% i sprawiło, że Apple dostało żółtą koszulkę lidera rynku tabletów.

Sytuacja może się jednak zmienić, ponieważ inni producenci zaczęli wytaczać ciężkie działa, w postaci potężnych tabletów, takich jak Motorola Xoom, BlackBerry Playbook czy Samsung Galaxy Tab 10.1. Jednak Apple nie chce zostać w tyle i zamierza utrzymać pozycję na rynku za pomocą już oficjalnie zapowiedzianego iPada 2.

Wyścig nabiera tempa, temperatura rośnie. Komu uda się pozostać na ringu, a kto odpadnie? Czy Apple iPad 2 będzie godnym następcą starszego brata i utrzyma koronę? Walka staje się coraz bardziej zacięta, a my oglądamy ją z wypiekami na twarzach.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona