Ważne

Acer Iconia Tab W500 w Niemczech za 499 euro

Do tej pory narzekaliście, że producenci ogłaszają coraz więcej premier nowego sprzętu, a ciągle nie widać go w sprzedaży. Teraz, gdy tablety zgodnie z zapowiedziami, powoli zaczną trafiać na półki sklepowe pojawi się inny problem – narzekanie na ich cenę, a często także na parametry techniczne.

W niemieckich sklepach internetowych pojawił się tablet Acer Iconia Tab W500. Jego cena, jak wcześniej przewidywano, wynosi 500 euro (w przeliczeniu daje to 2000 złotych). Oczywiście za tą kwotę otrzymamy sam tablet (bez klawiatury, która ma kosztować ok. 100 euro). Czy jest to dobra cena? Warto się zastanowić…

Każdy oczywiście wymaga od tabletu czegoś innego, ale wszyscy wydają się być zgodni w jednym – czas pracy baterii urządzenia ma być zadowalający. A to oznacza, że ma ona działać na jednym ładowaniu ponad osiem godzin – jeśli pracuje mniej, to porażka.

W przypadku modelu Iconia Tab W500 (pracującego pod kontrolą Windows 7 Home Premium) mamy do czynienia z tym samym problemem, co w nowym tablecie MSI – WindPad 110W. Mowa oczywiście o procesorze, którym jest strasznie “baterio-żerny” AMD C-50, w dodatku z grafiką ATI Radeon HD 6250. Producent nie pochwalił się ile – według niego – ma pracować tablet na jednym ładowaniu, ale możemy się spodziewać, że czas ten nie będzie zbyt długi, niestety.

Ale rozwiązaniem tego problemu jest możliwość zakupu innego modelu Acera – Iconia Tab A500. Tablet ten jest wyposażony w Tegrę 2 o taktowaniu 1GHz, która zapewnia mniejsze zużycie baterii, a pracuje w oparciu o Androida 3.0 Honeycomb. Niestety, to urządzenie na razie nie doczekało się wyceny.

Na koniec warto przypomnieć specyfikację Acera Iconia Tab W500. Sprzęt ten został wyposażony w ekran 10,1″ o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, SSD o pojemności 32GB, 2GB RAM, 2 porty USB 2.0, WiFi, wyjście HDMI, Bluetooth 3.0, 3G oraz kamerkę o rozdzielczości 1,3 Mpix.

źródło

Komentarze

 • pokor

  Myślę, że to zależy od przeznaczenia. Jak tablet do pracy, to oczywiście musi działać co najmniej 8 godzin (co w tablecie z Win raczej ciężko będzie uzyskać), ale ja będę korzystał z tabletu rozrywkowo, po pracy, więc wystarczy mi 5-6 godzin.

 • Zeks

  tak to jest gdy M$ pcha się tam gdzie nie ma nic do zaoferowania

  Dzięki M$ (do spółki z Intelem) netbooki się nie sprzedają i jeszcze troche a będą na wymarciu – a jakby nie było to całkiem interesujace urządzenia
  pod warunkiem, że system byłby specjalnie dla nich przystosowany i to tak gruntownie a nie pchanie systemu ze stacjonarnych PC i dużych laptopów do urządzenia które ma być bardzo mobilne i oszczędne – a jednocześnie zapewnić jakąś przyzwoitą wydajność

  tabletami M$ jest i będzie tak samo

 • pokor

  Zapominasz o klintach biznesowych. MS ma funkcje, których próżno szukać u konkurencji, np. zdalny pulpit, pełna obsługa drukarek, pełen Office. Dlatego będą się pchać na rynek tabletów i wydaje mi się, że sobie całkiem nieźle poradzą. Szczególnie jak już Win 8 z obsługą procesorów ARM wyjdzie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona