Ważne

Microsoft zaprezentuje tablety z Windows 7 na CES 2011. Będzie też prototyp z Windows 8?

I kolejna dobra wiadomość na temat zbliżających się targów CES 2011 dotarła od dobrze poinformowanych źródeł. Tym razem New York Times podał do wiadomości, że Microsoft planuje prezentację kilku tabletów internetowych w Las Vegas, działających pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7. Urządzenia mają pochodzić od różnych producentów – w tym od Samsunga i Della.

Jakiego tabletu możemy się spodziewać od Samsunga? Jakiś czas temu do sieci przeciekły informacje na temat modelu Gloria, pracującego w oparciu o Windows 7. Bardzo możliwe, że to właśnie ten sprzęt będzie miał oficjalną premierę na CES. Na razie na jego temat wiemy niewiele. Ma być wyposażony w 10-calowy ekran dotykowy i wysuwaną spod niego klawiaturę QWERTY.

Ale o ile mamy jakiekolwiek informacje na temat interesujących nas urządzeń Samsunga, tak o tabletach Della nie wiemy dosłownie nic. Co prawda w sieci pojawiał się kilka razy model Dell Looking Glass, ale ma on pracować na Androidzie, a nie Windowsie. Z drugiej jednak strony można domniemywać, że sercem tabletu Della będzie procesor Intela, o czym pisałam tutaj.

Wśród pojawiających się spekulacji są i takie, że prezes Microsoftu, Steve Ballmer, może zaprezentować prototyp tabletu z Windows 8, który ma być zoptymalizowany do pracy na tabletach internetowych i “very touch-friendly“. Ale skoro premiera “ósemki” ma mieć miejsce dopiero w 2012 roku, to czy jest sens pokazywania światu jego prototypu już teraz?

Myślicie, że tablety z Windows 7 to dobry pomysł?

źródło, źródło, źródło

Komentarze

  • hellypton

    A ja właśnie uważam, że ze stosowanych systemów Windows 7 jest póki co najlepszy na tablety.
    Android jest dobry na telefony, iOS przemilczę, MeeGo jeszcze zbyt słabo rozwinięte. Szkoda, że nie stworzono lekkiego środowiska graficznego na Linux’a, dostosowanego do tabletów, tak, że instaluję sobie openSUSE czy Mint’a ze środowiskiem dla tabletów i mam pełny system, a nie jakiegoś kastrata jak android czy ajOS a jednocześnie wszystko działa szybciej niż Win 7.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona