Na 11 lipca Xiaomi szykuje tajemniczą premierę - czyżby Mi 6 Plus? 18
Xiaomi Mi 6

Na 11 lipca Xiaomi szykuje tajemniczą premierę – czyżby Mi 6 Plus?

Nie muszę chyba nikogo ani przekonywać, ani nawet informować, że Xiaomi odniosło gigantyczny sukces. Widoczne jest to zresztą również w naszym kraju. Ledwie wczoraj informowaliśmy Was o wzroście sprzedaży, jaki odnotował chiński producent, a już dzisiaj pojawiła się informacja, że 11 lipca zadebiutuje nowe urządzenie tej marki. Konkretnie nikt tego nie powiedział, ale wiele osób zakłada, że będzie to Xiaomi Mi 6 Plus.

Firma opublikowała grafikę, wedle której już za dwa dni pojawi się jej kolejny smartfon. Sądząc po obrazie, jego najważniejszym elementem ma być 6 GB RAM. Xiaomi prezentowało już urządzenia z taką ilością pamięci operacyjnej – Mi Note 2 czy bezramkowy Mi Mix. Nie jest to zatem wielkie zaskoczenie.

Na 11 lipca Xiaomi szykuje tajemniczą premierę - czyżby Mi 6 Plus? 19

To jednak nie wszystko. Pojawił się bowiem także film, prezentujący nieco więcej szczegółów o smartfonie, który czeka na swój debiut. Prawdopodobnie zostanie on wyposażony w Snapdragona 835, chociaż jak na razie pojawiła się jedynie informacja o modelu z rodziny 800. Na pokładzie znajdzie się również szybka pamięć UFS i aparat o rozdzielczości 22 Mpx z funkcją nagrywania w 4K.

Sprzęt ma zostać wyposażony w port USB typu C z funkcją szybkiego ładowania, port podczerwieni i wbudowany moduł NFC. Urządzenie miałoby zostać również pokryte szkłem 3D.

To ostatnie może sugerować, że mowa o modelu Mi 6 Plus. Takie samo rozwiązanie zaimplementowano bowiem w tegorocznym flagowcu. Po jego premierze pojawiła się jednak informacja, jakoby producent miał porzucić plany prezentacji jego większej wersji. Jednym z powodów miało być uniknięcie sytuacji, w której Mi 6 Plus zabiera klientów na przykład serii Mi Note.

Być może chodzi więc właśnie o Mi Note 3? W plotkach o tym urządzeniu mówiło się o wyposażeniu go w pamięć operacyjną sięgającą do 8 GB i Snapdragona 835. Być może to właśnie ten model ujrzy światło dzienne już za dwa dni.

Na szczęście na dokładne, konkretne i pewne dane nie musimy czekać zbyt długo. Na ten moment pewne jest jedno. Niezależnie od tego, jaką serię wzmocni to urządzenie, Xiaomi zaprezentuje kolejny model o wyśmienitych parametrach sprzętowych, który zapewne będzie w stanie powalczyć z konkurencją.

*Na grafice wyróżniającej Xiaomi Mi 6

Źródło: GizmoChina