ZUK R1 przypomina o swoim istnieniu. Tym razem pokazał się na zdjęciach 17
ZUK R1

ZUK R1 przypomina o swoim istnieniu. Tym razem pokazał się na zdjęciach

ZUK R1 po raz pierwszy dał o sobie znać w maju tego roku, a więc prawie siedem miesięcy temu. W międzyczasie zdążył zadebiutować ZUK Z2, a ww. modelu jak nie było, tak nie ma na rynku. Wkrótce może się to jednak zmienić, ponieważ najnowszy przeciek sugeruje, że prace nad nowym smartfonem są już na ukończeniu.

Do sieci wyciekły bowiem zdjęcia ZUK R1, co może oznaczać, że jego oficjalna premiera jest tylko kwestią czasu. My jednak już teraz wiemy, czego spodziewać się po tym modelu – zarówno w kwestii specyfikacji, jak i wyglądu.

Smartfony ZUK pod względem designu są bez wątpienia oryginalne i unikalne (każdy jest bowiem nieco inny). Czy się komuś dany model spodoba, czy nie, to oczywiście kwestia gustu. W przypadku ZUK R1 ponownie mamy niespodziankę. Szczególnie z tyłu – mnie osobiście przypomina on plecki Axona Elite, choć jest to oczywiście „luźne” skojarzenie.

Jeśli natomiast chodzi o specyfikację, to tutaj też jest zaskoczenie, ponieważ ZUK R1 wyposażono w wyświetlacz o przekątnej zaledwie 4,6 cala i rozdzielczości HD (720×1280). Jak na chińskiego producenta, jest to bardzo nietypowe posunięcie, ale skoro się na nie zdecydowano, to na pewno gruntownie je wcześniej przemyślano. Zawodzi jednak fakt, że zmarnowano trochę cennego miejsca – przyciski systemowe znajdują się na ekranie, podczas gdy spokojnie można je było umieścić na pasku poniżej (chyba, że da się wybrać, z której opcji chce się korzystać).

Oprócz tego, ZUK R1 otrzymał także ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P10 1,8 GHz z układem graficznym Mali-T860 (i tu znowu mamy niespodziankę, ponieważ wszystkie, dotychczas wypuszczone na rynek, smartfony ZUK-a napędzają Snapdragony), 2GB/3GB RAM, 16GB/32GB pamięci wewnętrznej, czytnik linii papilarnych oraz aparaty: 13 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą na tyle i 5 Mpix na przodzie. Całość pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow z nakładką producenta.

Źródło: Weibo przez Phone Radar