ZUK Edge

ZUK Edge z 6GB RAM i Androidem 7.0 Nougat przyłapany w AnTuTu

ZUK, czyli submarka Lenovo, zamierza już wkrótce wypuścić kolejny model smartfona. W tym roku mogliśmy zapoznać się już z urządzeniem ZUK Z2 oraz ZUK Z2 Pro, a do tego grona ma dołączyć kolejny model – ZUK Edge – chociaż nie wiadomo, czy nastąpi to jeszcze w tym roku.

Reklama

Nazwa tego modelu może być myląca, ponieważ w tym wypadku Edge wcale nie oznacza, że będziemy mieć tutaj do czynienia z zakrzywionym wyświetlaczem. Firma celuje w nowy trend i ZUK Edge dołączy do grona tzw. bezramkowców. Prym w tej materii, jak na razie, wiedzie model Xioami Mi Mix, którego wyświetlacz zajmuje aż 84,16% powierzchni na przednim panelu. Nowy Zuk zapewne tego rekordu nie pobije, ale być może nieco się do niego zbliży.

Według AnTuTu Zuk Edge, ma zostać wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Pod maską znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 821 z układem graficznym Adreno 530, 6 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej.

zuk-edge-antutu

Jeżeli chodzi o aparat główny, to znajdziemy tutaj 13-megapikselową matrycę, podczas gdy z przodu będziemy mieli 8 Mpix. Całość ma pracować pod kontrolą Androida 7.0 Nougat.

Według wcześniejszych informacji, które znalazły się w TENAA, zastosowany w tym modelu wyświetlacz IPS ma mieć przekątną 5,5 cala. Urządzenie ma również zostać wyposażone w czytnik linii papilarnych, a pojemność akumulatora, to 3000 mAh. Smartfon ma wymiary 142,9×74,5×7,68 i waży 160 gramów, a na rynku ma być dostępny w białej i czarnej wersji kolorystycznej.

Niestety nadal nie wiadomo kiedy zostanie zaprezentowany, a także nieznana jest cena tego urządzenia. Na więcej informacji, jesteśmy zmuszeni jeszcze trochę poczekać.

Źródło: techupdate3 przez GsmArena