Ważne

ZUK Edge – tak będzie się nazywać nowy smartfon submarki Lenovo

Submarka Lenovo, ZUK, wypuściła w tym roku na rynek dwa modele: ZUK Z2 i ZUK Z2 Pro. Chińczycy nie powiedzieli jednak jeszcze ostatniego słowa i wkrótce zaprezentują kolejną nowość – ZUK Edge.

Nazwa wskazywałaby, że w smartfonie zastosowano obustronnie zakrzywiony wyświetlacz. Ale zdjęcia, które wyciekły właśnie do sieci i rzekomo przedstawiają ten model, nie są w stanie tego potwierdzić, ponieważ są bardzo słabej jakości.

Niedawno też TENAA certyfikowała smartfon o nazwie kodowej ZUK Z2151, lecz tamten model miał „płaski” wyświetlacz, przykryty szkłem 2.5D. Wątpliwe, żeby Chińczycy szykowali dwa urządzenia do rychłej premiery, ponieważ swojego czasu zapewniali, że ich portfolio będzie bardzo ograniczone, ale za to wypełnione dopracowanymi w najmniejszych szczegółach propozycjami (w atrakcyjnych cenach).

Osobiście „obstawiam”, że cały czas mówimy o jednym i tym samym modelu. Jeśli mam rację, to możemy spodziewać się smartfona, wyposażonego m. in. w 5,5-calowy wyświetlacz IPS, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821 2,35 GHz z układem graficznym Adreno 530, 4GB RAM, 32GB/64GB pamięci wewnętrznej (bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD), aparaty 13 Mpix (tył) i 8 Mpix (przód) oraz czytnik linii papilarnych.

Według TENAA, ZUK Z2151 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow i zasilany jest przez akumulator o pojemności 3000 mAh. Smartfon ma wymiary 142,9×74,5×7,68 i waży 160 gramów, a na rynku ma być dostępny w białej i czarnej wersji kolorystycznej.

ZUK Z2151 w TENAA

ZUK Z2151 w TENAA

Źródło: AndroidPureAndroidPure

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona