ZUK Edge

ZUK Edge nie ma zakrzywionego ekranu, ale za to ma bardzo cienkie ramki wokół niego

Choć aktualnie to Xiaomi Mi Mix jest smartfonem o największym stosunku powierzchni, zajmowanej przez wyświetlacz do powierzchni całego panelu przedniego (tzw. screen to body ratio), to na „wysyp” podobnych propozycji musimy poczekać do przyszłego roku. Niektórym producentom jednak i tak udaje się zminimalizować ramki wokół ekranu do granic możliwości, czego przykładem są m.in. Mate 8 czy Nubia Z11 Max. Wkrótce do tego zacnego grona dołączy również ZUK Edge.

Reklama

W sieci pojawiło się najlepsze, jak do tej pory, zdjęcie tego modelu – widzicie je na samej górze. Dzięki niemu mamy już 100% pewność, że nie ma on obustronnie zakrzywionego wyświetlacza, choć sama nazwa mogłaby sugerować coś innego (patrz: Samsung Galaxy S7 Edge, Bluboo Edge).

Fotografia pokazuje jednak, że ZUK Edge będzie mógł się za to pochwalić naprawdę cienkimi ramkami wokół ekranu. Bo chociaż powyższe zdjęcie pokazuje jedynie górną część smartfona, to wczoraj mogliśmy zobaczyć fotki, przedstawiające go w całej okazałości (co prawda są one bardzo słabej jakości, ale najważniejsze, że są) i dzięki temu wiemy, że przestrzeń pod wyświetlaczem również jest bardzo wąska.

Nowe zdjęcie ZUK Edge potwierdza jeszcze jedną rzecz: smartfon został wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821 (choć, nie wiedzieć czemu, o obniżonym do 2,15 GHz taktowaniu – ale być może wynika to z faktu, że jest to jeszcze prototyp). Tym samym możemy połączyć fakty i już z całym przekonaniem stwierdzić, że ZUK Edge i certyfikowany niedawno przez TENAA ZUK Z2151 to jeden i ten sam model.

Dlatego też, oprócz ww. procesora, możemy spodziewać się także m.in. 5,5-calowego wyświetlacza IPS o rozdzielczości Full HD (1080×1920), 4GB RAM, 32GB/64GB pamięci wewnętrznej (bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD), aparatów: 13 Mpix (tył) i 8 Mpix (przód), czytnika linii papilarnych, zatopionego w klawiszu Home oraz akumulatora o pojemności 3000 mAh. Smartfon będzie pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow.

Źródło: Slashleaks przez Android Headlines