fot. Pexels

ZTE wie, jak zarabiać pieniądze. Już jest świetnie, a ma być jeszcze lepiej

Każda firma istnieje po to, żeby zarabiać. Niektórzy mają z tym jednak problemy, ale nie ZTE. Przedsiębiorstwo jest prawdziwą maszynką do robienia pieniędzy, co pokazują najnowsze wyniki finansowe.

ZTE podzieliło się właśnie statystykami, obejmującymi okres od 1 stycznia do 30 września 2017 roku i cóż tu dużo mówić, wielu konkurentów może firmie pozazdrościć. Po dziewięciu miesiącach 2017 roku zysk netto wzrósł bowiem aż o 36,58% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Przychody przedsiębiorstwa urosły natomiast do poziomu 76,58 miliarda juanów, co oznacza wzrost o 7,01% rok do roku.

Ciekawe, że przy stosunkowo niewielkim wzroście przychodów udało się osiągnąć blisko 40% wzrost zysku netto, prawda? Tajemnica tego sukcesu tkwi jednak m.in. w fakcie, że ZTE od dłuższego czasu udaje się sukcesywnie obniżać koszty własne. W pierwszym kwartale 2016 roku stanowiły one 15,96% przychodów operacyjnych, natomiast w analogicznym okresie w 2017 roku już tylko 13,42%. Mowa tu więc o dziesiątkach milionów juanów oszczędności, a to naprawdę robi wrażenie.

ZTE przewiduje, że w tym roku fiskalnym wypracuje łączny zysk w wysokości od 4,3 do nawet 4,8 miliarda juanów. Największy dopływ gotówki zapewniają firmie sprzedaż urządzeń sieciowych dla sieci 4G i rosnąca liczba zamówień na rozwiązania dla sieci pre-5G. Przedsiębiorstwo prężnie się też rozwija na rynku konsumenckim i sprzedaje coraz więcej smartfonów oraz modemów. Mocną pozycję w tym segmencie ZTE ma na przykład w Stanach Zjednoczonych, w których jest czwartym największym producentem inteligentnych telefonów.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/08/09/zte-wyniki-finansowe-5g/

Źródło: informacja prasowa