ZTE Light 2 z ekranem Pixel Qi | Tabletowo.pl

ZTE Light 2 z ekranem Pixel Qi

Dołącz do dyskusji 0

Ekran Pixel Qi – kojarzycie to skądś? Na pewno na myśl jako pierwszy przyszedł Wam tablet Adam firmy Notion Ink. Okazuje się jednak, że kolejny producent podjął się stworzenia własnego urządzenia tego typu wyposażonego w taki właśnie wyświetlacz. Mowa o firmie ZTE i jej tablecie Light 2.

Na początek dla tych wszystkich, którzy nie wiedzą czym jest Pixel Qi, należy się krótkie wyjaśnienie. Ekrany wykonane w tej technologii wyróżniają się na tle konkurencyjnych rozwiązań doskonałą jakością obrazu w pełnym słońcu. Ale to nie jedyna zaleta PQ. Ważne jest także to, że ekrany Pixel Qi przyczyniają się do dłuższej pracy akumulatorków.

Urządzenie dołącza do grona 7-calowych modeli, których rozdzielczość ekranu wynosi 1024 x 600 pikseli. Jego sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon o częstotliwości taktowania 1,0GHz*, a systemem operacyjnym, pod kontrolą którego pracuje, jest Android – niestety, starsza wersja – 2.2 Froyo.

Tablet ważący 389 gram ma 12,6 mm grubości i został wyposażony w 4GB pamięci wewnętrznej, WiFi oraz Dolby Surround 3.0.

Całość brzmi interesująco. Jeszcze jakby ZTE pokusiło się o podanie ceny, to już byśmy byli w siódmym niebie. Niestety, ta wciąż pozostaje niewiadomą. Patrząc jednak na koszt innych urządzeń ZTE można mieć nadzieję, że tablet ZTE Light 2 będzie się wyróżniał na tle konkurencji niską ceną. Ile będzie wynosiła dokładnie – damy znać, jak pojawi się jakaś informacja z ZTE. Rynkowy debiut modelu spodziewany jest w drugim kwartale roku.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona