smartfon ZTE Axon 20 5G smartphone
ZTE Axon 20 5G (źródło: ZTE)

Pierwszy na świecie smartfon z aparatem pod ekranem dostępny w Europie! Cena nie odstrasza

ZTE Axon 20 5G zapisał się na kartach historii jako pierwszy na świecie smartfon z aparatem ukrytym pod ekranem. Od jego premiery w Chinach minęły prawie cztery miesiące, ale od dziś można go oficjalnie kupić w Europie. Co najważniejsze, cena nie odstrasza.

Specyfikacja ZTE Axon 20 5G

ZTE zastosowało aż pięć różnych technologii, aby aparat skryty pod ekranem zapewniał efekty nie gorsze od tych, jakie można uzyskać przy pomocy standardowo montowanych, widocznych gołym okiem aparatów do selfie i rozmów wideo. Gwoli ścisłości wypada podać, że ma on rozdzielczość 32 Mpix.

Co więcej, pod wyświetlaczem ukryty jest nie tylko aparat, ale również czujnik oświetlenia, a także czytnik linii papilarnych. Ponadto ekran, za pomocą wibracji, emituje też dźwięk, który trafia do ucha użytkownika.

Dzięki temu użytkownik dostaje do dyspozycji jednolitą taflę wyświetlacza, który zapewnia 10-bitową głębię koloru i 100% pokrycie palety barw DCI-P3. Ekran OLED ma przekątną 6,92 cala i rozdzielczość Full HD+ 2460×1080 pikseli oraz proporcje 20,5:9, a do tego oferuje też funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz i śledzenia ruchu palca użytkownika z częstotliwością 240 Hz.

ZTE deklaruje, że w połączeniu z technologią dźwięku DTS:X Ultra 3D, urządzenie będzie w stanie zapewnić kinowe doświadczenie.

Użytkownicy nie będą musieli też martwić się o wydajność, ponieważ zapewni ją procesor Qualcomm Snapdragon 765G ze zintegrowanym modemem 5G. Energii do działania również nie zabraknie – prąd dostarczy akumulator o pojemności 4220 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 30 W (Quick Charge 4+) przez port USB-C.

ZTE Axon 20 5G zaoferuje swoim właścicielom również m.in. aparat o rozdzielczości 64 Mpix (f/1.8) z funkcją nagrywania wideo w 4K w 60 klatkach na sekundę oraz z HDR w czasie rzeczywistym, a także 8 Mpix aparat z obiektywem ultraszerokokątnym. Ponadto na jego pokładzie znajduje się 8 GB RAM, 128 GB pamięci wbudowanej i NFC.

ZTE Axon 20 5G ma wymiary 172,1×77,9×7,98 mm i waży 198 gramów.

Cena ZTE Axon 20 5G. Jak i gdzie można kupić?

Smartfon jest już dostępny na oficjalnej stronie ZTE. Cena ZTE Axon 20 5G została ustalona w Europie na 449 euro, co jest równowartością ~2000 złotych.

Smartfona nie można jednak kupić ot tak, po prostu. Zainteresowani nim powinni dołączyć do New Vision Club i postarać się o specjalny kod, który pozwoli im kupić ZTE Axon 20 5G już dziś, tj. 21 grudnia 2020 roku. Wszyscy zaproszeni klienci otrzymają w prezencie słuchawki ZTE TWS LiveBuds.

Wspomniany kod można uzyskać, biorąc udział w quizie na stronie internetowej ZTE lub śledząc social media producenta oraz różne portale internetowe o tematyce technologicznej i twórców internetowych (ZTE nie podało jednak ich listy).

Ponadto pierwsi klienci zostaną zaproszeni do napisania recenzji smartfona, co uprawni ich do odbioru cashbacku w wysokości 20 dolarów (~75 złotych).