słuchawki bezprzewodowe ZTE LiveBuds TWS earphones
ZTE LiveBuds (źródło: ZTE)

ZTE LiveBuds mogą okazać się hitem… jeśli w ogóle trafią poza Chiny

Chińska firma ZTE zaprezentowała światu nie tylko wyjątkowy smartfon ZTE Axon 20 5G z aparatem ukrytym pod ekranem, ale również słuchawki bezprzewodowe ZTE LiveBuds, które będą dostępne w bardzo konkurencyjnej cenie.

ZTE LiveBuds z ENC i 20 godzinnym czasem pracy

ZTE ostatnio nie próżnuje i chce jeszcze bardziej zaznaczyć swoją pozycję na rynku urządzeń mobilnych. Firma zaprezentowała pierwszy na świecie, oficjalnie dostępny smartfon z aparatem ukrytym pod ekranem, a razem z nim do sprzedaży wejdą słuchawki bezprzewodowe ZTE LiveBuds.

Oczywiście na razie mówimy tutaj tylko o rodzimym rynku producenta, tj. Chinach, ponieważ ani ZTE Axon 20 5G, ani najnowsze „pchełki” od tej firmy przynajmniej na razie będą dostępne jedynie w Państwie Środka.

słuchawki bezprzewodowe ZTE LiveBuds TWS earphones
ZTE LiveBuds (źródło: ZTE)

Co do samych słuchawek, to zachwyca szczególnie ich cena, która w Państwie Środka wynosi 199 juanów, co w bezpośrednim przeliczeniu wynosi ~109 zł. W tej kwocie ich wyposażenie prezentuje się wręcz znakomicie. Jeśli trafiłyby na polski rynek, to nawet po doliczeniu wszelkich podatków i marż ich cena byłaby mocno konkurencyjna.

ZTE LiveBuds zostały wyposażone w elektroniczną redukcję szumów (ENC), Bluetooth w wersji 5.0, a do tego mogą pochwalić się certyfikatem wodoszczelności IPX5, co oznacza całkowitą ochronę przed strumieniem wody płynącej z różnych kierunków z wydajnością do 12,5 litra na minutę. Ponadto obsługują one kodek AAC.

ZTE LiveBuds mogą być realnym zagrożeniem dla Xiaomi Mi True Wireless Earphones
Xiaomi Mi True Wireless Earphones mają poważnego konkurenta w swojej cenie

Wrażenie robi także czas pracy słuchawek. Razem z dołączonym, czarnym casem ładującym, będą w stanie pracować do 20 godzin. Waga jednej słuchawki to zaś zaledwie 4 gramy.

Obsługa ZTE LiveBuds jest dotykowa, a wbudowane funkcje to chociażby odbieranie i odrzucanie połączeń, zmiana głośności odtwarzanego dźwięku czy możliwość pauzowania utworu. Oczywiście zostały one także wyposażone w mikrofon, pozwalający na prowadzenie rozmów telefonicznych.

Niestety, na razie nie wiemy, czy ZTE w ogóle ma plan, by wprowadzać te słuchawki do Europy. Jeśli jednak tak by się stało, mogłyby okazać się hitem sprzedażowym i stanowić realne zagrożenie dla na przykład Xiaomi Mi True Wireless Earphones.

Polecamy również: