Kwarantanna narodowa? Cóż, z rodziną spotkamy się na Zoomie – akurat znosi limit czasowy

Zoom jest bardzo przydatną aplikacją do organizowania wideokonferencji. W darmowej wersji pewną niedogodnością są ograniczenia związane z czasem połączenia. Firma zdejmuje je na czas najważniejszych świąt – w sam raz, by utrzymać kontakt z rodziną spoza miejsca zamieszkania.

Zoom znosi ograniczenia czasowe w wybrane dni

Dobre wieści dla tych, którzy po ogłoszeniu aktualnych zaleceń i rozporządzeń Ministerstwa Zdrowia, stwierdzili, że zmienią formę świątecznych spotkań z rodziną na bardziej wirtualną. Zoom postanowił pomóc zachować zalecany dystans społeczny i wprowadził specjalne okresy nielimitowanych połączeń wideo dla użytkowników aplikacji w wersji darmowej.

Godziny darmowych „okienek” mogą wydawać nam się dziwne, ale bazują one na amerykańskiej strefie czasowej EST. W Polsce usunięcie limitów czasowych będzie więc zależeć od tego, o której pojawi się ono w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, twórcy Zooma pragnęli być elastyczni, dostosowując dni bez limitów do potrzeb osób obchodzących różnego rodzaju święta.

Skorzystanie z usunięcia 40-minutowego limitu czasowego z konferencji wideo będzie możliwe:

  • od czwartku 17 grudnia, godz. 16:00 do soboty 19 grudnia, godz. 12:00 (z okazji Chanuki)
  • od środy 23 grudnia, godz. 16:00 do soboty 26 grudnia, godz. 12:00 (z okazji Wigilii i Bożego Narodzenia)
  • od środy 30 grudnia, godz. 16:00 do soboty 2 stycznia, godz. 12:00 (z okazji Sylwestra, Nowego roku i końca Kwanzaa)

Oczywiście ponowne połączenie się z wideokonferencją Zoom, po wygaśnięciu 40-minutowego limitu nie jest jakoś specjalnie obciążające, ale w ciągu nadchodzących dni przynajmniej nie będziemy musieli o tym pamiętać.

Google Meet także zniosło limity

Jeśli nam lub naszym znajomym nie po drodze z Zoomem, zawsze możemy skorzystać z tymczasowego braku ograniczeń w Google Meet. Połączenia mogą trwać tam nawet po 24 godziny. W takiej formie usługa ta będzie działać aż do 31 marca 2021 roku.