ZiiLABS prezentuje dwu- i czterordzeniowe procesory dla tabletów z Androidem Honeycomb | Tabletowo.pl

ZiiLABS prezentuje dwu- i czterordzeniowe procesory dla tabletów z Androidem Honeycomb

Dołącz do dyskusji 0

Zii… z czymś nam się to kojarzy prawda? Ziia, Ziie, ZiiO – tak, ZiiO! Tablety Creative ZiiO na pewno mają tę cząstkę w nazwie. I nie bez powodu, ponieważ zawierały w sobie procesory firmy ZiiLABS, tej samej, która dziś zaprezentowała nowe, bardzo potężne układy ZMS-20 i ZMS-40 – dwu- i czterordzeniowe, bazujące na ARM Cortex-A9, chipy dedykowane tabletom pracującym pod kontrolą systemu Android 2.x oraz 3.x.

Zegar obu modeli ma częstotliwość taktowania 1,5 Ghz, podobnie jak ten, który znajdziemy w procesorze HTC Flyera. Rożnica kryje się w ilości rdzeni – układ Flyera można opisać jako 1 x 1,5 Ghz, co wypada nieciekawie przy 2 x 1,5 Ghz ZMS-20 oraz bardzo słabo przy 4 x 1,5 Ghz w modelu ZMS-40.

ZMS-20 zapewnia płynne odtwarzanie filmów wideo w rozdzielczości fullHD 1080p, obsługę openGL 2.0 oraz wideorozmowy w jakości HD. O ZMS-40 nie wiadomo wiele, jednak możemy być pewni, że jego możliwości są zbliżone do nadchodzącej nVidii Tegry 3.

Na rynku powoli zaczyna robić się tłoczno z powodu rosnącej ilości rdzeni w procesorach, nie sądzicie? Nie każdy potrafi wytrzymać w takich warunkach…

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona