Zestawienie 13 tabletów w jednym miejscu

Reklama

Redaktorzy TabletCommunity poświęcili trochę czasu i przygotowali tabelkę zestawiającą ze sobą aż trzynaście – ich zdaniem – najciekawszych tabletów. Pod uwagę wzięli: wagę i grubość urządzeń, wielkość i rozdzielczość ekranu, procesor, ilość pamięci wewnętrznej i możliwość jej rozszerzenia, aparat i kamerkę, wszelkiego rodzaju łączność oraz baterię. Zobaczcie jak w tym porównaniu wypadły tablety, na których pojawienie się na polskim rynku czekacie najbardziej!

Reklama

*aby powiększyć – kliknij na grafikę

Jak widzicie, najwięcej gwiazdek otrzymała Motorola Xoom (najmniej za grubość i wagę – 12,9 mm, 730g), będąca ex aequo z Samsungiem Galaxy Tab 10.1 (najmniej gwiazdek za brak slotu kart pamięci i niewiele wariantów łączności).

Warto wspomnieć także o tabletach, które zajęły kolejne miejsca: LG Optimus Pad, Iconia Tab A500 oraz Asus Eee Pad MeMo. Nie sposób nie wspomnieć, że w tym zestawieniu iPad 2 znalazł się dopiero na siódmym miejscu. Z kolei miejsce trzynaste okupuje HTC Flyer

Dajcie znać jaka jest Wasza hierarchia ciekawych tabletów i czy zgadza się z powyższą tabelką.

źródło

 1. 5 gwiazdek na xoom vs 2 gwiazdki na galaxy tab za brak hdmi i 4G ?
  chyba motorola zapłacila za tą tabelkę

 2. Tabelka dobra rzecz, ale jeśli chodzi o przyznawanie gwiazdek, to bynajmniej w kategorii procesor dziwnie potraktowano HTC Flyer, a w reszcie procesorów jakim prawem pomnożyli częstotliwość x2.

 3. Fajne zestawienie ale dlaczego odejmują gwiazdki za wielkość matrycy? Dla niektórych mniejsza matryca jest lepsza.

  1. Drogi jak na taką specyfikację i w zasadzie no-name. Ale chyba warto się kopnąć do najbliższego salonu i sprawdzić, w szczególności 3G i hdmi :)

 4. Oceny w tabelce trzeba czytać z dużym dystansem, bo opierają się jedynie na „papierowych” specyfikacjach, bez uwzględnienia tego, jak się te urządzenia sprawdzają w praktyce. Na dodatek autorzy tabelki nie raczyli zauważyć, że iPad ma ekran typu IPS, co daje mu istotną przewagę nad większością konkurentów.

 5. Niepokoi mnie jedna gwiazdka za procesor dla Flyera gdy prawie wszyscy pozostali dostali po pięc. Czyżby jego wydajnosc tak mocno odbiegała od konkurencji? Czy jest jakiś przelicznik porównujący wydajność jedno- i dwurdzeniowców? O ile procent może byc mniej wydajny Flyer dwurdzeniowego 1 Ghz?

  1. Jakieś 40% na procesorze. Do tego dojdą tyły za brak dobrego procesora grafiki. Myślę ze conajmniej 50% w plecy.

 6. @pokor:
  Point of view to rebrand Malata zpad, pozostałę z tej rodziny to wee!, tablet oliveti, oraz parę innych.
  u zachodnich sąsiadów ten tablet idzie dostać za 290euro, czasami nawet taniej w dodatkowych promocjach.
  czy warto płącić 1400 w vobisie – decyzja kupującego.

  1. Z tego co wiem, Advent Vega to też ten sam sprzęt. Hardware jak dla mnie ok, tylko szkoda, że raczej nie będzie uprade’u do androida 3.0.

 7. Takie tabelki bawią mnie do łez. Po pierwsze suche parametry to nie wszystko. Same cyferki to zamało żeby realnie ocenić sprzęt. Po drugie rynek sam napisze taka tabelke za jakiś czas. Można wtedy się dokładnie przyjrzeć co klienci wybierają – stosunek ceny do jakości. Po trzecie aby takie porównanie miało jakiś sens to może panowie robiący takie śmieszne tabeleczki wezmą wszystkie te urządzenia do kupy i zrobią mega test. Niech każdy tablet pokaże co potrafi w tych samych zadaniach. Tylko teoretyzuje teraz ale np. Może nie okazać ze ze tablet z 2ghz dual corem i 1 gb ram radzi sobie znacznie słabiej niż 1.8 ghz z 512 ram ;-) . Jak będziemy mogli obejrzeć te urządzenia w rzeczywistym działaniu wtedy dopiero będzie można je oceniać. Teraz to tylko bicie piany.

  A najlepsza tabelka bedą wyniki sprzedarzy poszczegolnych tabletów.

   1. No niestety. Ale tylko żywe zestawienia dają prawdziwy obraz sytuacji. Tym bardziej o tym przekonuje np. Reakcjie po prezentacji xoom a reakcje kiedy ludzie zaczęli urzywac ten tablet. Podobna sytuacja była z Adamem, który notabene w ogóle znikną bez wieści. Przeglądając rożne portale technologiczne widzę pełno testów rożnych sprzętów ale jakoś adam nie rzuca się nigdzie w oczy. Także rzeczywiście to czas i my sami weryfikujemy takie tabelki.

 8. Takie porównanie to bzdury wyssane z palca. W kategorii Display akurat wole 7cali (mój gust). A najlepsze to baterie 4. Iconia tab ***** (3260 mAh) 13.Flyer * (4000 mAh). U mnie za brak czytnika SD jest minus 5. A gdzie tu kategoria GPS? bez niego mapy google nadają się do pchania karuzeli. HP i RIM otrzymują minus 10 za brak 3G bo moje wifi nie sięga do ulubionej ławki w parku. HP ma plusa , dzięki NFC w niedalekiej przyszłości będę kasować tabletem bilety w autobusie :)

 9. Na jakiej zasadzie applowski a5 jest oceniony na **** a tegra 2 na ***** ? W benchmarkach znacząco wyprzedza platforme nvidii. Dziwny ten test – wiekszy ekran = lepszy ? dla niektórych zaletą jest 7″ dla niektórych 10″ panorama a dla niektórych 9,7 ” 4:3 .

 10. Bierzcie pod uwagę, ze to jest ich tabelka. Może zróbmy ankietę, i wtedy będziemy mieli swoją własna tabelke ;-)

 11. nezbyt porównanie
  – trzeba było podzielić na conajmiej 3 kategorie

  okolice 10′
  7′
  i mniejsze –
  nie można porównywać 10 calowek z 5′ i 7′ – mija się to całkowicie z obiektywizmem, widać już z samych liczb: inne kategorie wagowe i inne pojemności baterii

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama