Zealz GK802 – mobilny pendrive z Androidem lub Ubuntu | Tabletowo.pl

Zealz GK802 – mobilny pendrive z Androidem lub Ubuntu

Dołącz do dyskusji 0

Ostatnio na łamach naszego portalu pojawia się sporo tekstów, w których mniej lub bardziej istotnym elementem jest system Ubuntu Linux. Nie inaczej jest i tym razem. Chciałbym przedstawić Wam ciekawe urządzenie, które za cenę 100 dolarów oferuje dość ciekawą funkcjonalność – jest to miniPC firmy Zealz.

W modelu GK802, bo o nim mowa, znajdziemy czterordzeniowy procesor i.MX6, 1 GB RAM, 8 GB wbudowanej pamięci i Androida 4.0. Co ciekawe, można na nim prawdopodobnie uruchomić także Ubuntu. Urządzenie przypomina hub USB bądź też pendrive – ten przenośny komputer można z łatwością podłączyć do monitora czy też telewizora. Specyfikacja jest również pokaźna – na liście są m.in.: czterordzeniowa grafika Vivante GC2000, złącze microUSB, slot kart microSD, Bluetooth, WiFi, USB, i HDMI. Całkiem nieźle.

Ciekawostką jest, że urządzenie jest w stanie uruchamiać inne systemy niż domyślnie zainstalowany Android. Firma produkująca urządzenie poinformowała bowiem, iż udało się jej sportować na miniPC system Ubuntu. Na razie oprogramowanie jest w fazie beta-testów i nie jest dostępne publicznie. Uruchomienie Ubuntu było możliwe dzięki bardzo dobrej dokumentacji procesora Freescale iMX6.

Na razie produkt Zealz można zakupić w sklepie GeekBuying za wspomniane już 100 USD. Wydaje się, że taka cena za urządzenie o pokaźnej specyfikacji, mogące uruchomić dwa systemy operacyjne to atrakcyjna propozycja. A Wy jak uważacie?

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona