Xiaomi Mi 6

Zdjęcia prototypu Xiaomi Mi 6 wyciekły do sieci

Xiaomi w tym roku naprawdę „zaszalało”. Od stycznia do teraz zaprezentowało łącznie aż pięć high-endów: Mi 5, Mi 5S, Mi 5S Plus, Mi Note 2 i Mi Mix (co prawda ten ostatni to smartfon koncepcyjny, ale można go normalnie kupić, więc się liczy). To naprawdę dużo, ale możliwe, że Chińczycy po prostu starali się „nadrobić” zeszły rok, w którym panowała straszna posucha. Póki co, wszystko wskazuje na to, że już nie będą nam serwowali tak długich przerw i w 2017 roku zadebiutuje Mi 6. Na jego temat zaczynają się bowiem pojawiać pierwsze przecieki.

Na razie wszystkie należy oczywiście traktować z przymrużeniem oka, ale zarazem trzeba mieć też na uwadze zasadę, że w każdej plotce kryje się ziarenko prawdy. Tym razem mamy do czynienia z prototypem przyszłorocznego flagowca. Stylistyką smartfon dość mocno nawiązuje do Mi 5S, aczkolwiek nie ma tu ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych – „wrócił” klasyczny przycisk Home z Mi 5.

Reklama

Xiaomi Mi 6 wygląda też na dość „płaski”, ale zarazem także też bardziej „jajowaty”. Gdyby porównać sam tył, to na pewno by można znaleźć podobieństwa do 4,7-calowego iPhone’a 7, aczkolwiek nie jest to aż tak „oczywiste”, jak w przypadku wielu innych, chińskich producentów.

Jak wspomniałem, to tylko plotka, więc może okazać się prawdziwa, albo i nie. Z drugiej strony, do debiutu Mi 6 pozostało niewiele czasu, bo zaledwie trzy miesiące – oczywiście, jeśli smartfon ma zadebiutować rok po Mi 5, czyli pod koniec lutego. Jeżeli tak, to przecieki na jego temat powinny posypać się lawinowo i to już w najbliższym czasie.

Źródło: Weibo przez AndroidPure