Tym HMD zamierza podbić rynek w 2018 roku: zdjęcia Nokii 7 Plus oraz nowego maluszka tej marki, Nokii 1 19

Tym HMD zamierza podbić rynek w 2018 roku: zdjęcia Nokii 7 Plus oraz nowego maluszka tej marki, Nokii 1

W ostatnim kwartale 2017 roku HMD Global sprzedał więcej smartfonów niż HTC, Sony czy OnePlus, więc teoretycznie firma mogłaby sobie odpocząć. Producent nie zamierza jednak się zatrzymywać – w tym roku na pewno zobaczymy dwa nowe modele Nokii, których zdjęcia prasowe właśnie przedostały się do sieci.

Nie ma to jak mieć kogoś zaufanego za kulisami, kogoś, kto powie nam, jaki smartfon lub tablet za niedługo pojawi się na rynku. Szpiegiem, który może nas nie kocha, ale na pewno jest zabójczo skuteczny w swym fachu, raz po raz okazuje się Evan Blass. To on dostarczył zdjęcia Noki 7 Plus, której renderom mogliśmy przyjrzeć się tydzień temu. Oprócz tego ma dla nas jeszcze inna, „małą” niespodziankę.

Nokia 7 Plus wygląda naprawdę zachęcająco. Ma dostać duży, 6-calowy ekran o proporcjach 18:9, procesor Snapdragon 660, 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. HMD nie zapomniało także o porcie słuchawek, więc nie będziemy musieli żegnać się z ulubionymi nausznikami.

Z tyłu Nokii 7 Plus znajduje się podwójny aparat z podpisem Zeissa, czytnik odcisków palców oraz logo Android One. To istotny detal, bo oznacza, że telefon będzie dostawał aktualizacje Androida przez co najmniej 2 lata po swojej premierze. A skoro HMD zamierza wyposażyć Nokię 7 Plus w Androida Oreo, to smartfon powinien dostać dwie kolejne wersje systemu: Androida P (Pistachio Ice Cream?) oraz Androida R.

Czym jest „mała” niespodzianka? To Nokia 1, czyli typowy low-end. Budżetowy smartfon będzie miał ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Maluch zostanie najpewniej wyposażony w system Android Go Edition, przeznaczony dla urządzeń ultrabudżetowych.

Tym HMD zamierza podbić rynek w 2018 roku: zdjęcia Nokii 7 Plus oraz nowego maluszka tej marki, Nokii 1 20
Nokia 1

Zarówno Nokia 7 Plus jak i Nokia 1, mogą zostać zaprezentowane podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, za niecałe dwa tygodnie. Skoro w sieci pojawiły się zdjęcia produktowe sprzętów, to oznacza to, że premiera już niedługo.

https://www.tabletowo.pl/2018/02/12/nokia-wieksza-niz-htc-sony-oneplus/

źródło: @evleaks dzięki PhoneArena