Google Photos
Zdjęcia Google (źródło: Google)

Wspomnienia ze Zdjęć Google dostępne nie tylko w aplikacji, ale i w przeglądarce

Być może kojarzymy funkcję Wspomnienia z aplikacji Zdjęcia Google. Przypomina nam ona wybrane fotografie, wykonane rok, dwa lub więcej lat temu naszym smartfonem. Teraz będzie dostępna także na desktopach.

Wspomnienia pojawiają się także na komputerach

Uczenie maszynowe Google potrafi już naprawdę sporo. Odpalając aplikację Zdjęcia Google, możemy przeszukiwać nasze zbiory fotograficzne na podstawie odwiedzonych przez nas miejsc czy rzeczy, które znajdują się na fotkach. Google będzie rozpoznawać też twarze naszych znajomych i pokaże nam te zdjęcia, na których widoczna jest ta jedna, wybrana przez nas przyjazna buźka.

Powyższe są dostępne zarówno z poziomu aplikacji, ale także i wersji przeglądarkowej. Edycja dla desktopów nie miała jednak dotąd funkcji Wspomnienia, którą od kilku miesięcy może pochwalić się apka na smartfony. Teraz Wspomnienia lądują także na komputerach.

Zdjęcia będą ukazywane w taki sam sposób, w jaki prezentowane są na urządzeniach mobilnych. U samej góry strony zobaczymy więc karuzelę fotografii z danego przedziału czasowego. Przesuwanie kolejnych fotek będzie odbywać się tak samo, jak na smartfonach, z tym że gest przesunięcia grafiki będzie trzeba zastąpić kliknięciem myszą.

Wspomnienia w Zdjęciach Google – kiedy?

Google przekazało, że odpowiednia aktualizacja jest już wdrażana w Zdjęciach Google na desktopie. Oczywiście będzie to proces stopniowy i może chwilę potrwać, zanim powyższa zmiana będzie widoczna u nas. Na moim koncie Wspomnienia na desktopie nie zostały jeszcze włączone.

Google Photos app
Wspomnienia to nieodłączny element Zdjęć Google (źródło: Google)

Osobiście bardzo lubię możliwość przeglądania zdjęć w aplikacji Zdjęcia Google i choć z całą pewnością znacznie rzadziej będę korzystał z tej opcji w przeglądarce, miło, że trafia ona także na komputery.