Zdjęcia Google nie działają dobrze z ulepszoną funkcją w Samsungach. Też macie problemy?

Samsung, wraz z wypuszczeniem na rynek nowej wersji nakładki systemowej One UI 2.5, ulepszył znaną już od dłuższego czasu funkcję Motion Photo. Niestety, osoby korzystające ze Zdjęć Google mają problemy z nią związane.

Zdjęcia Google nie radzą sobie z Motion Photo w One UI 2.5

Zacznijmy jednak od samej funkcji. Pozwala ona użytkownikowi wykonać zdjęcie, które jednocześnie uchwyci akcję chwilę przed zwolnieniem spustu migawki. Mogą z niej korzystać osoby posiadające flagowe modele koreańskiego producenta od serii Galaxy S7, na najnowszych smartfonach z serii Galaxy S20 kończąc. Funkcja jest również bardzo dobrze znana użytkownikom Apple, którzy także mogą korzystać z podobnego rozwiązania w aplikacji aparatu w systemie iOS.

Osoby, które używają aplikacji Zdjęcia Google, zaczęły jednak zgłaszać problemy z zapisywaniem ruchomych zdjęć. Program wyświetla je jako zwykłe zdjęcia, nie pokazując tego, co zostało uchwycone przez obiektyw chwilę wcześniej. Ponadto usuwane jest też nagranie audio.

Zdjęcia Google - Jeden z użytkowników zgłaszających błąd na forum Google
Jeden z użytkowników zgłaszających błąd na forum Google (fot. via Android Police)

Skargi są kierowane do Google poprzez oficjalne forum, gdzie użytkownicy masowo wyrażają swoje niezadowolenie z tego powodu. Zdjęcia Google od dłuższego czasu są uznawane za dobrą alternatywę dla systemowych galerii i nie przydarzały im się wcześniej większe wpadki.

Co ciekawe, Google wprowadziło oficjalne wsparcie dla zdjęć w ruchu już w zeszłym roku, co dodatkowo spotęgowało niezadowolenie użytkowników. Przed aktualizacją do One UI 2.5 Motion Photos w Zdjęciach Google działały bez najmniejszego zarzutu, więc tym bardziej zdziwienie użytkowników jest większe. Nie pozostaje nic, jak czekać aż Google razem z Samsungiem znajdą źródło problemów i usuną usterkę.

Tymczasem możecie wykonać kopię zapasową swoich zdjęć i korzystać z systemowej galerii, gdzie Motion Photos działają bez zarzutu.

Polecamy również: