Zbliżają się 64-bitowe phablety od Samsunga i HTC

Producenci procesorów już od jakiegoś czasu rywalizują między sobą o miano bycia liderem. Jakiś czas temu to Qualcomm ze Snapdragonami rządził niepodzielnie, ale teraz jest jeszcze NVIDIA, MediaTek, Intel i kilku innych. Chyba żaden z nich nie widzi sensu we wsadzaniu większej liczby rdzeni, niż 8 do urządzeń mobilnych (na razie), więc teraz będzie 64-bitowy trend i niedługo zobaczymy smartfony z takimi układami. Również te budżetowe!

Jednym z pierwszych na Androidzie może być Samsung i phablet o nazwie SM-G530, którego specyfikacja właśnie trafiła do sieci. Ma on mieć przede wszystkim 64-bitowy procesor Qualcomma. Będzie to jeden z serii Snapdragon 61X o taktowaniu 1,2 GHz, ale nie wiadomo który dokładnie. Poza tym będzie on oferować 5-calowy ekran o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, 512 MB RAM, Androida 4.4.4 KitKat. Powstanie również wariant wyposażony w funkcję dual sim.

Drugim takim smartfonem, a nawet pierwszym, bo zobaczymy go prawdopodobnie już 4 września na targach IFA w Berlinie jest HTC 820. On również ma korzystać z 64-bitowego procesora Snapdragon 610 lub 615. Reszta specyfikacji nie jest znana, ale może ona być podobna do tej z HTC 816 ze względu na nazewnictwo. Na początku września powinniśmy wiedzieć o nim dużo więcej, jednak ja bardzo chętnie zobaczę modele z niższej lub średniej półki wyposażone w 64-bitowe układy. A jakie jest Wasza zdanie na ich temat?