Archos zapowiada nowy tablet. Najpiękniejszy może i nie jest, ale w środku miodzio - Tabletowo.pl

Archos zapowiada nowy tablet. Najpiękniejszy może i nie jest, ale w środku miodzio

Dołącz do dyskusji 0

Mówi się, że kupujemy oczami i jest w tym mnóstwo prawdy. Urządzenia muszą być bowiem ładne, aby zwróciły naszą uwagę, w przeciwnym razie przegrają z dużo atrakcyjniejszą wizualnie konkurencją. Nadchodzący tablet Archosa do najpiękniejszych nie należy, jednak zaoferuje bardzo ciekawe wnętrze, i to w całkiem przyzwoitej cenie.

OK, oczywiście to kwestia zupełnie indywidualna, na ile ktoś w skali od 1 do 10 oceni design Archosa Oxygen 101 S, lecz prawdą jest, że nie jest najładniejszym tabletem na rynku. Ramki dookoła wyświetlacza są bowiem monstrualne i w dobie pociągu do tzw. „bezramkowości” trochę kłują w oczy. Naturalnie nie oczekujemy w tego typu sprzętach ramek o grubości 2 mm, ale taki Samsung Galaxy Tab S4 czy iPady Pro 2018 mogą pod tym względem stanowić wzór do naśladowania.

Mimo przeciętnie atrakcyjnego designu, Archosa Oxygen 101 S nie wolno spisywać na straty już na samym starcie. Jak się bowiem okazuje, tablet ten zaoferuje naprawdę atrakcyjną i w zupełności wystarczającą przeciętnemu użytkownikowi specyfikację techniczną. Na jego pokładzie znajdą się m.in. 10,1-calowy wyświetlacz IPS o proporcjach 16:10 i rozdzielczości 1920×1200 pikseli, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Oprócz tego, Archos Oxygen 101 S zaoferuje też aparat główny o rozdzielczości 5 Mpix na tyle i kamerkę 2 Mpix na przodzie. Co ciekawe, na pleckach znajdzie się także czytnik linii papilarnych, aczkolwiek zastanawiam się, czy takie umiejscowienie będzie wygodne podczas codziennego użytkowania. Jeśli zaś chodzi o łączność, to w tablecie zapewnią ją moduły: Bluetooth, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, LTE, GPS, Glonass i Galileo oraz złącza: słuchawkowe 3,5 mm, USB-C i Pogo, służące do podłączenia akcesoriów, takich jak stacja dokująca lub klawiatura.

Archos Oxygen 101 S będzie pracował pod kontrolą systemu Android 9 Pie i czerpał energię z akumulatora o pojemności 6000 mAh. Cały tablet ma mieć wymiary 255x163x8 mm i ważyć 511 gramów. Wielką niewiadomą jest natomiast procesor – producent nie zdradził, jaką jednostkę zastosował w tym modelu. Poinformował natomiast, że urządzenie trafi na rynek w pierwszym kwartale 2019 roku, a chętnym przyjdzie za nie zapłacić 639 złotych.

Polecamy również:

Francuska fantazja na IFA 2018: tablet z bezprzewodowym ładowaniem Archos Oxygen 101 4G oraz stacja ładująca będąca głośnikiem

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona