Honor Magic 2 (fot. Tabletowo.pl)

Honor Magic 2 zapowiedziany – nie będzie wyjątkowy i oryginalny, ale zdecydowanie warto na niego czekać

Niedawno zakończyła się konferencja, która miała na celu oficjalnie wprowadzić Honora Play do Europy (w samej Polsce smartfon ten jest już dostępny od początku sierpnia i kosztuje 1499 złotych). Przy okazji producent postanowił jednak zapowiedzieć Honora Magic 2 i zdradzić kilka szczegółów na jego temat. Model ten może nie będzie w 100% wyjątkowy i oryginalny, ale nie sposób powiedzieć, że nie warto czekać na jego premierę.

Honor Magic zadebiutował w grudniu 2016 roku i już kilka razy pojawiły się doniesienia na temat jego następcy, ale dopiero dziś dostaliśmy oficjalne potwierdzenie od samego producenta, że faktycznie jest on w przygotowaniu. Ba, Honor nawet przywiózł do Berlina działający prototyp i pokazał go publiczności!

Honor Magic 2 (fot. Tabletowo.pl)

Na pierwszy rzut oka Honor Magic 2 wygląda jak… Oppo Find X, ponieważ ekran pokrywa w nim niemal całą powierzchnię panelu przedniego (chociaż pod nim mimo wszystko jest tzw. podbródek, którego producenci smartfonów z Androidem nie mogą się pozbyć). Nigdzie nie ma wycięcia na kamerkę do selfie i wideorozmów, ponieważ wysuwa się ona z obudowy. Wygląda znajomo, prawda?

Honor Magic 2 (fot. Tabletowo.pl)

Honor zdradził tylko dwie informacje na temat specyfikacji Honora Magic 2. Po pierwsze, sercem smartfona ma być ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 980, który oficjalnie zadebiutuje jutro, 31 sierpnia 2018 roku (konferencja Huawei startuje od 14:00). Producent zapowiedział również, że urządzenie ma wspierać technologię szybkiego ładowania przewodowego 40 W.

Honor Magic 2 zostanie zaprezentowany „wkrótce”, aczkolwiek nie wiadomo, kiedy dokładnie. Osobiście wątpię jednak, żeby Honor pokazał go przed Mate 20 i Mate 20 Pro, ponieważ wówczas odebrałby im miano pierwszych urządzeń z najnowszym flagowym układem na pokładzie (i byłby trochę wstyd, gdyż Mate’y to wyższa liga). Debiut jeszcze w 2018 roku mimo wszystko wydaje się pewny.

Źródło: Kasia i Kacper, którzy byli na dzisiejszej konferencji Honora