Xiaomi Mi Band 4 – znamy datę premiery nowego smartbanda

Xiaomi jest gotowe do wprowadzenia następcy opaski Mi Band 3. Ulepszony smartband zostanie zaprezentowany 11 czerwca w Chinach.

Mi Band 4 przeszedł niedawno certyfikację Bluetooth z oznaczeniami modeli XMSH08HM i XMSH07HM, co sugeruje, że urządzenie będzie występować w dwóch wariantach – z NFC i bez. Nie od razu oznacza to, że smartband przyda się podczas dokonywania płatności zbliżeniowych w Polsce. Do tego potrzebna by była współpraca z Google Pay, a na razie nic o tym nie wiadomo. Przydatność tego modułu może być więc ograniczona tylko do Chin. Inną funkcją dodatkową będzie współpraca z głosowo aktywowanym asystentem, Xiao AI. Skorzystają z niego tylko osoby z zainstalowanym chińskim oprogramowaniem, więc znów – dla europejskich użytkowników opaski nic to nie wnosi.

opaska fitness Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4 (fot. Weibo via Slashleaks)

Jedną z najbardziej rzucających się w oczy rzeczy, odmiennych od obecnej generacji Mi Banda, a na pewno dostrzegalnych przez użytkowników spoza Chin, będzie kolorowy wyświetlacz. Do jego zasilania będzie potrzebny odrobinę większy akumulator – 135 mAh (zamiast 110 mAh w Mi Band 3). O łączność ze smartfonem zadba Bluetooth w wersji 5.0.

Dzięki temu, że do sieci przedostało się zdjęcie plakatu zapowiadającego Mi Banda 4, wiemy, kiedy ten sprzęt zadebiutuje na chińskim rynku. Zgodnie z zapowiedzią, stanie się to 11 czerwca, czyli za tydzień. Cena wyjściowa ma podobno kręcić się wokół 200 juanów, a więc w prostym przeliczeniu – około 110 zł.

Co prawda nie oczekujemy po Mi Bandzie 4 jakichś cudów, bo z założenia ma to być niedroga opaska fitness, wzbogacona o kilka pomniejszych funkcji względem poprzednika, ale i tak czekamy na jego premierę – głównie ze względu na sporą popularność Mi Banda 2 i Mi Banda 3 w naszym kraju.

 

źródło: Weibo przez indiashopps.com