OnePlus zapowiada premierę OnePlus 6 i wersję z 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci wbudowanej | Tabletowo.pl

OnePlus zapowiada premierę OnePlus 6 i wersję z 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci wbudowanej

Dołącz do dyskusji 0

Pod koniec 2017 roku chodziły słuchy, że OnePlus może zaprezentować OnePlus 6 już na początku 2018 roku lub niewiele później, bo w marcu. Mimo wszystko żyliśmy w przeświadczeniu, że smartfon zadebiutuje – jak OnePlus 5 – dopiero w czerwcu. Producent ma chyba jednak inne plany, gdyż właśnie zaczął zapowiadać następcę OnePlus 5T.

Jako że mamy początek kwietnia, a OnePlus już zaczyna podgrzewać atmosferę przed premierą OnePlus 6, jest więcej niż prawdopodobne, że smartfon zadebiutuje wcześniej niż w czerwcu, nawet być może jeszcze w kwietniu. Wiele na to wskazuje, ponieważ na co najmniej kilku lokalnych stronach producenta (m.in. amerykańskiej, kanadyjskiej i chińskiej) nie można już kupić OnePlus 5T. Na polskiej dostępna jest z kolei jedynie wersja z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej.

Warto przy okazji odnotować, iż powyższy filmik zapowiada OnePlus 6, więc niedawne dywagacje nad nazwą następcy OnePlus 5T można uznać za zakończone. Co więcej, sam CEO OnePlusa zdradził, że w sprzedaży pojawi się również wersja z 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej oraz że smartfon napędzany będzie mocą procesora Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630. Tak mocną konfigurację Carl Pei tłumaczy jako odpowiedź na potrzeby użytkowników, którzy od urządzenia oczekują niezawodności.

Niektórych zapewne zainteresuje również fakt, że OnePlus przypadkowo zdradził, iż na rynku pojawi się także OnePlus 6 w wersji dla fanów serii Avengers (niechcący opublikowano widoczny poniżej film-zapowiedź, serwis Android Central szybko zrobił jego kopię). Premiera „Avengers: Wojna bez granic” zaplanowana jest na 25 kwietnia 2018 roku, więc logicznym wydaje się, że smartfon zadebiutuje mniej więcej w tym samym czasie, a nie dopiero kilka tygodni później.

Na koniec warto jeszcze dodać, że serwisowi GizmoChina udało się uzyskać informacje na temat cen poszczególnych konfiguracji OnePlus 6, aczkolwiek od razu trzeba dodać, że dla Chin. Model z 64 GB pamięci wbudowanej ma kosztować 3299 juanów (~1740 złotych), wersja ze 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika 3799 juanów (~2000 złotych), a wariant z dyskiem o pojemności 256 GB 4399 juanów (~2320 złotych). Dla porównania, za OnePlus 5T 64 GB klienci w Państwie Środka musieli zapłacić 2999 juanów (~1580 złotych). Ceny dla Europy będą oczywiście dużo wyższe.

Polecamy również:

Fani OnePlus, lepiej przekonajcie się do wycięcia w ekranie, bo OnePlus 6 będzie je miał. Oto dlaczego

Ważna rzecz w OnePlusie 6: gniazdo słuchawkowe. Pojawiło się zdjęcie z teksturowanymi pleckami

Źródło: @OnePlus, OnePlus Forums, GizmoChina, Android Central

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona