Oppo smartwatch
Tak będzie wyglądać smartwatch Oppo (źródło: Weibo)

Zakrzywione szkło 3D w smartwatchu – tak to zrobi Oppo

Szefowie Oppo nie potrafią się powstrzymać przed samodzielnym publikowaniem grafik przedstawiających pierwszy smartwatch tego producenta.

Reklama

Jak na urządzenie noszone, o nowym smartwatchu Oppo wiemy już dość dużo, mimo że nie zostało ono jeszcze oficjalnie zaprezentowane. Dane te dozują nam jednak osoby odpowiedzialne za tę markę. Poprzednie informacje wskazywały na to, że zegarek będzie bardzo podobny do Apple Watchajednak wyróżni się kilkoma „własnymi” cechami.

Na taki zegarek czekałem – Apple Watch series 5 (recenzja)

Reklama

Zakrzywione szkło 3D na kopercie

Nowe zdjęcie spodziewanego smartwatcha Oppo wskazuje na jego projekt od strony estetycznej. Brian Shen, szef firmy, zwrócił uwagę na zakrzywione szkło 3D na kopercie zegarka – jego zdaniem dzięki temu urządzenie zmieni reguły gry.

Nie wiem, czy po samej formie noszonego gadżetu zdołałbym nazwać zegarek Oppo „gamechangerem”. Na pewno będzie to jakiś wyróżnik stylistyczny, ale raczej na tym się zakończy. Chyba że producent zamierza połączyć zakrzywione szkło z dodatkowymi funkcjami i oprogramowaniem zegarka. To jest jednak nadal niejasne, więc aktualnie entuzjazm względem zegarka Oppo kończy się na hurraoptymistycznych postach osób działających na rzecz firmy.

Sukces smartwatcha Oppo będzie raczej zależny nie tyle od przyjęcia jakiejś stylistyki (mniej lub bardziej podobnej do Apple Watcha) czy podkreślania wyjątkowości zastosowanych materiałów, co od ceny. To zwykle najważniejszy czynnik, który skłania (bądź i nie) do zakupu jakiegoś nowego urządzenia.

Smartwatch Oppo będzie naprawdę podobny do Apple Watch

źródło: GSMarena