Zadebiutował HP Spectre x2 – tańszy rywal Surface ze zintegrowaną nóżką oraz klawiaturą w zestawie

Październik jest wyjątkowo owocny, jeśli chodzi o premiery hybryd z Windowsem 10: wczoraj zobaczyliśmy Surface Pro 4, na horyzoncie jest także Dell XPS 12 (9250). Teraz dołącza do nich kolejna, HP Spectre x2.

Pierwsza wzmianka pojawiła się o niej pod koniec sierpnia. Wtedy jednak nie znaliśmy wszystkich danych technicznych. Teraz, gdy już zadebiutowała, możemy podać Wam pełną specyfikację.

HP Spectre x2 wykonano z jednego kawałka aluminium i wyposażono w 12-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Za jego pracę odpowiada procesor Intel Core M szóstej generacji (dostępne trzy warianty: m3, m5 lub m7) wsparty przez – w zależności od modelu – 4 GB lub 8 GB RAM. Użytkownicy mogą także wybierać pomiędzy trzema opcjami, jeśli chodzi o wbudowaną pamięć: 128 GB, 256 GB lub 512 GB.

HP Spectre x2 2

Wygodne wpisywanie tekstu zapewni dołączana klawiatura. HP Spectre x2 wyposażono także w cztery głośniki Bang & Olufsen, kamerę Intel RealSense 3D, moduł LTE, dwa porty USB Type C i czytnik kart pamięci microSD. Nie zabrakło specjalnej nóżki, umożliwiającej „postawienie” ekranu np. na biurku. Wbudowany akumulator ma pozwolić na 10 godzin pracy na jednym ładowaniu. Tablet waży 840 gramów (1220 gramów z klawiaturą).

HP Spectre x2 3

HP Spectre x2 trafi do sprzedaży 8 listopada, najpierw w Stanach Zjednoczonych. Podstawową wersję hybrydy (tj. tabletu i klawiatury) wyceniono na 799,99 dolarów.

Źródło: Tablet NewsWindows Central, Engadget