Ważne

Nadciągają nowe hybrydy od Archosa i HP, które poznamy już na IFA 2015

Targi IFA w Berlinie rozpoczynają się już za kilka dni. Jednak jak to już bywa od wielu lat, producenci wcześniej zapowiadają nowości, jakie zamierzają zaprezentować. Informowaliśmy Was już o nadchodzących wearables, smartfonach i tabletach, a teraz przyszedł czas na hybrydy. Swoje nowości z tego segmentu mają pokazać Archos oraz HP.

Zacznijmy od Archos Flip, na którego temat wiemy już absolutnie wszystko. Francuzi postanowili zaczerpnąć pomysły od Lenovo i stworzyli urządzenie zbliżone do modeli serii Yoga. Sama specyfikacja zdradza nam, że mamy do czynienia z hybrydą z niższej półki.

Ekran dotykowy ma przekątną 11,6 cala i rozdzielczość 1366 x 768 pikseli. Archos Flip został wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Atom x5-Z8300, wsparty przez 2 GB RAM. Na pokładzie francuskiej nowości pojawiły się również 32 GB pamięci wbudowanej, którą oczywiście będzie można rozbudować. Natomiast do wideokonferencji będziemy mogli użyć przedniej kamerki 2 Mpix.

Pojawiło się także podstawowe wyposażenie z zakresu łączności, tj. WiFi, GPS i Bluetooth Smart Ready (4.0). Wewnątrz obudowy o wymiarach 296,32 x 201,85 x 20,1 mm zostało umieszczone ogniwo 8000 mAh. Archos Flip pojawi się w sprzedaży w październiku i przyjdzie nam za niego zapłacić 249 euro.

Drugą nowością, którą podobno ujrzymy na IFA, jest HP Spectre x2. Nowa hybryda od Amerykanów ma zostać wyposażona w ekran o przekątnej 12,4 cala i jeszcze nieznanej rozdzielczości – możliwe, że w sprzedaży pojawią się różne warianty do wyboru.

hp-spectre-x2-12

Jednak możemy być już pewni, że we wnętrzu zagości Intel Core M. Na stronie jednego sklepu pojawiły się trzy wersje nadchodzącej hybrydy HP. Pierwsza z nich oferuje Intel Core M-6Y30, 4 GB RAM i dysk SSD 128 GB, druga, Intel Core M-Core M-6Y54, 8 GB oraz 128 GB SSD, a ostatnia Intel Core M-6Y75, 8 GB, a także 256 GB SSD. Niestety nie wiemy nic na temat potencjalnych cen.

Tegoroczne targi IFA zapowiadają się bardzo ciekawie. Zobaczymy jednak, czy któryś producent zdoła nas zaskoczyć premierą jakiegoś niezwykłego urządzenia.

źródło: Archos przez Windows Central, Neowin; NotebookItalia przez Liliputing

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona