Orange logo
fot. Pexels

Zmiany w usłudze „Za darmo w Orange”

Orange od pewnego czasu sukcesywnie upraszcza swoją ofertę na kartę. Zmiany czasami są mniejsze, czasami większe, ale zawsze są korzystne dla klientów. Tym razem postanowiono wziąć na warsztat usługę „Za darmo w Orange”.

Przypomnijmy na wstępie, że usługa „Za darmo w Orange” dedykowana jest użytkownikom oferty Orange YES – chociaż nie tylko, ale o tym później. Dzięki niej klienci mogą rozmawiać i SMS-ować bez ograniczeń ze wszystkimi, którzy także mają swój numer komórkowy w sieci Orange. Od początku była ona bezpłatna i nic się w tej kwestii nie zmienia.

Zmieniają się jednak nieco zasady korzystania z niej. Do tej pory za drugie i każde kolejne włączenie tej usługi klient musiał zapłacić 2,90 złotych. Od teraz opłata ta już nie obowiązuje, więc można ją uruchamiać dowolną liczbę razy, bez obaw o to, że konto zostanie uszczuplone za każdym razem o prawie 3 złote. W dodatku jeżeli się zdarzy, że konto użytkownika straci ważność, to kiedy je on uzupełni, nie będzie ponownie musiał włączać tej usługi, ponieważ cały czas pozostanie ona aktywna.

Aby włączyć „Za darmo w Orange”, trzeba – jak już wspomniałem – korzystać z taryfy Orange YES. Uruchomić ją można na trzy sposoby: albo krótkim kodem *110*47#, albo poprzez wysłanie SMS-a o treści START pod numer 131, albo za pośrednictwem serwisu Mój Orange. Nowe zasady obowiązują od wczoraj, 26 października, do odwołania.

Użytkownicy innych ofert na kartę również mogą włączyć „Za darmo w Orange” – wówczas automatycznie zostaną jednak zmigrowani na taryfę Orange YES. Jeżeli ktoś ma natomiast aktywną usługę „Konto Ważne Rok”, to uruchomienie „Za darmo w Orange” powoduje jej wyłączenie.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/10/02/orange-na-karte-zmiany-w-starszych-taryfach/

Źródło: Biuro Prasowe Orange Polska