Z Google Maps niepełnosprawnym będzie żyło się lepiej 18

Z Google Maps niepełnosprawnym będzie żyło się lepiej

Osobiście bardzo cenię sobie wszystkie inicjatywy, w których dzięki wykorzystaniu szeroko pojętych technologii XXI w. możemy komuś pomóc. Z dobrej strony pokazuje się teraz Google, bowiem w aplikacji Mapy będziemy mogli oznaczyć, jak poszczególne miejsca są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Temat nie jest zupełnie nowy, ponieważ tego typu informacje zaczęły pojawiać się w Google Maps już w zeszłym roku. Danych nie było jednak zbyt wiele. Opierały się one bowiem głównie na grupie lokalnych przewodników. Toteż w wielu miejscach można było zauważyć ciągły brak oznaczenia o ułatwieniach dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Od teraz może się to zmienić.

Gigant z Mountain View pozwala bowiem na dodawanie tych informacji wszystkim użytkownikom. No, może nie wszystkim, ponieważ na razie ta możliwość jest zarezerwowana dla tych, którzy posiadają urządzenia z systemem Android. W najbliższym czasie prawdopodobnie skorzystać z niej będą mogli również użytkownicy sprzętu od Apple, jak również komputerów stacjonarnych i laptopów.

W jaki sposób dodać informację? Po otworzeniu aplikacji Mapy Google musicie skierować się do menu głównego. Tam odnajdziecie element Twój wkład. Po wejściu w tę sekcję musicie jeszcze odnaleźć Dodaj brakujące informacje, a następnie posortować je według Ułatwień dostępu. Wszystkie plusy jakie zauważycie w swojej okolicy na mapie to miejsca, w których możecie dodać dane na temat przystosowania lokalizacji dla niepełnosprawnych.

Z Google Maps niepełnosprawnym będzie żyło się lepiej 19

Wybrać możecie spośród wejścia, windy, siedzeń i parkingu przystosowanego dla osób poruszających się na wózkach. Na ten moment w aplikacji znajduje się około 7 milionów miejsc, które mają już informacje na ten temat. Jeżeli możliwość ich dodawania istotnie będzie szeroko dostępna, z pewnością liczba ta dość dynamicznie będzie się zwiększać. A to oznacza że tym, którzy muszą zwracać uwagę na tego typu rzeczy, z pewnością będzie żyło się przynajmniej trochę lepiej.

Źródło: Blog Google dzięki Phone Arena