Ważne

Mapy Google zapamiętają, gdzie zaparkowałeś auto

Mapy Google pomagają niektórym znaleźć miejsce, w którym pozostawimy samochód, informując o obłożeniu miejskich parkingów. Od jakiegoś czasu była testowana inna opcja, pozwalająca zaznaczyć na mapie lokalizację naszego auta. To szczególnie przydatna rzecz, gdy pozostawiamy swoje cztery kółka w jakimś nowym miejscu i kontynuujemy wycieczkę pieszo. Błądząc po okolicy, łatwo zapomnieć, gdzie dokładnie zaparkowaliśmy.

U mnie ta funkcja jeszcze się nie pojawiła, ale ma być wkrótce dostępna pod rozwijanym menu na głównym ekranie Map.

Oprócz możliwości zaznaczenia na mapie pozycji naszego wozu specjalną pinezką, będzie można ustawić przypomnienie dotyczące zapłacenia biletu parkingowego, zrobić zdjęcie okolicy, udostępnić aktualną lokalizację (na przykład znajomym, jeśli będziemy chcieli się później spotkać “przy aucie”) lub dodać jakąś specjalną notkę.

Funkcja będzie udostępniana stopniowo zarówno użytkownikom Androida, jak i właścicielom Phone’ów. Google na swoim blogu nie określa, czy nowa opcja będzie dostępna tylko dla użytkowników Map w Stanach Zjednoczonych (gdzie ją testowano), więc zgaduję, że pojawi się u wszystkich użytkowników Google Maps, globalnie. Jeśli u Was już jest, dajcie znać w komentarzach :)

źródło: Google

Komentarze

 • Mark

  Wczoraj była aktualizacja Map Google mam już tą opcję z parkowaniem☺

  • CezaR

   Jaki masz nr wersji , bo ja 9.50.2 i brak tej opcji :P

 • Zenek

  Rozwój w stronę facebookowego freaka trwa w najlepsze. Tylko ilu osobom jest potrzebne zdjęcie z pineski aby się spotkać ze znajomymi?. Nawigacja, to urządzenie czy oprogramowanie które w znacznym stopniu wpływa na bezpieczeństwo, szczególnie podczas jazdy. Dlatego powinno być proste jak obsługa AGD.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona