W czasie gdy Ty przez trzy miesiące zastanawiałeś się, czy otworzyć vloga, YouTube zdjął z serwisu 8,3 miliona filmów | Tabletowo.pl

W czasie gdy Ty przez trzy miesiące zastanawiałeś się, czy otworzyć vloga, YouTube zdjął z serwisu 8,3 miliona filmów

Dołącz do dyskusji 0

Przez YouTube’a przewija się codziennie nieprawdopodobnie wielka liczba filmów. Od poradników ogrodniczych przez teledyski i materiały z kamerek sportowych po prawdziwy spam w formie wideo. Żeby zapanować nad tym bałaganem, serwis musi nieustannie dbać o porządek w zasobach serwisu. Właśnie opublikowano raport dotyczący ostatnich trzech miesięcy 2017 roku. Przez ten czas usunięto z YouTube’a ponad 8 milionów filmów.

YouTube ma całe zastępy pracowników zatrudnionych jako moderatorów treści, ale są rzeczy, z których kategoryzacją poradzą sobie nawet algorytmy. Dzięki korzystaniu z uczenia maszynowego można szybko rozpoznać materiały o charakterze spamu lub zawierające treści dla dorosłych. Takie filmy są w pierwszej kolejności usuwane z serwisu.

Spośród ponad ośmiu milionów klipów wideo zdjętych z YouTube’a w ostatnim kwartale 2017 roku, 6.7 mln filmów zostało zgłoszonych przez algorytmy uczenia maszynowego. 76% materiałów z tej puli usunięto jeszcze zanim ktokolwiek zdążył je obejrzeć. Uzmysławia to nam, jak dużo filmów nigdy nie trafia do publiczności, co w kontekście ich śmieciowej zawartości wcale nie jest jakąś stratą.

Odsetek usuniętych filmów zawierających sceny brutalnej przemocy na przestrzeni 2017 roku

YouTube publikuje te dane nie przez przypadek. Serwis niejednokrotnie był krytykowany za opieszałość w usuwaniu niewłaściwych materiałów. Przez okres roku odsetek oflagowanych filmów usuwanych z powodu scen skrajnie brutalnych i nawołujących do przemocy, wzrósł z 8% do około 50%.

W tym roku serwis zapowiedział zwiększenie liczby osób zatrudnionych jako moderatorów treści o kolejne 10000 osób. Zarówno algorytmy uczenia maszynowego, jak też dodatkowe zastępy osób selekcjonujących niewłaściwy przekaz, mają pomóc YouTube’owi stać się bezpieczniejszą i bardziej przyjazną platformą. Według firmy, pierwsze oznaki postępu już są widoczne. Według osób korzystających z serwisu – takie kroki powinny być podjęte już lata temu.

YouTube oskarżony o nielegalne pozyskiwanie informacji o dzieciach oglądających filmy

źródło: Google przez PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona