W czasie gdy Ty przez trzy miesiące zastanawiałeś się, czy otworzyć vloga, YouTube zdjął z serwisu 8,3 miliona filmów - Tabletowo.pl

W czasie gdy Ty przez trzy miesiące zastanawiałeś się, czy otworzyć vloga, YouTube zdjął z serwisu 8,3 miliona filmów

Dołącz do dyskusji 0

Przez YouTube’a przewija się codziennie nieprawdopodobnie wielka liczba filmów. Od poradników ogrodniczych przez teledyski i materiały z kamerek sportowych po prawdziwy spam w formie wideo. Żeby zapanować nad tym bałaganem, serwis musi nieustannie dbać o porządek w zasobach serwisu. Właśnie opublikowano raport dotyczący ostatnich trzech miesięcy 2017 roku. Przez ten czas usunięto z YouTube’a ponad 8 milionów filmów.

YouTube ma całe zastępy pracowników zatrudnionych jako moderatorów treści, ale są rzeczy, z których kategoryzacją poradzą sobie nawet algorytmy. Dzięki korzystaniu z uczenia maszynowego można szybko rozpoznać materiały o charakterze spamu lub zawierające treści dla dorosłych. Takie filmy są w pierwszej kolejności usuwane z serwisu.

Spośród ponad ośmiu milionów klipów wideo zdjętych z YouTube’a w ostatnim kwartale 2017 roku, 6.7 mln filmów zostało zgłoszonych przez algorytmy uczenia maszynowego. 76% materiałów z tej puli usunięto jeszcze zanim ktokolwiek zdążył je obejrzeć. Uzmysławia to nam, jak dużo filmów nigdy nie trafia do publiczności, co w kontekście ich śmieciowej zawartości wcale nie jest jakąś stratą.

Tabletowo.pl W czasie gdy Ty przez trzy miesiące zastanawiałeś się, czy otworzyć vloga, YouTube zdjął z serwisu 8,3 miliona filmów Google Raporty/Statystyki

Odsetek usuniętych filmów zawierających sceny brutalnej przemocy na przestrzeni 2017 roku

YouTube publikuje te dane nie przez przypadek. Serwis niejednokrotnie był krytykowany za opieszałość w usuwaniu niewłaściwych materiałów. Przez okres roku odsetek oflagowanych filmów usuwanych z powodu scen skrajnie brutalnych i nawołujących do przemocy, wzrósł z 8% do około 50%.

W tym roku serwis zapowiedział zwiększenie liczby osób zatrudnionych jako moderatorów treści o kolejne 10000 osób. Zarówno algorytmy uczenia maszynowego, jak też dodatkowe zastępy osób selekcjonujących niewłaściwy przekaz, mają pomóc YouTube’owi stać się bezpieczniejszą i bardziej przyjazną platformą. Według firmy, pierwsze oznaki postępu już są widoczne. Według osób korzystających z serwisu – takie kroki powinny być podjęte już lata temu.

YouTube oskarżony o nielegalne pozyskiwanie informacji o dzieciach oglądających filmy

źródło: Google przez PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona