YotaPhone 2 oficjalnie zaprezentowany. Trafi także do Polski!

Pisałem Wam ostatnio, że 3 grudnia powinniśmy poznać YotaPhone 2, czyli smartfon z dwoma wyświetlaczami: jednym AMOLED, drugim z e-papieru. Tak dokładnie się stało, a na dodatek wiemy, że to urządzenie zadebiutuje także w Polsce!

Reklama

Zacznijmy jednak od specyfikacji YotaPhone 2. Smartfon ten będzie, jak już wspomniałem, wyposażony w dwa ekrany. Główny ma 5 cali i został wykonany w technologii AMOLED, a jego rozdzielczości to 1920 x 1080 pikseli. Na jego tylnym panelu znajduje się 4,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 960 x 540, który – jak wiecie – powstał przy użyciu technologi E-Ink. Oba chronione są przez Gorilla Glass 3.

Za moc odpowiada w nim 4-rdzeniowy Snapdragon 800 o taktowaniu 2,2 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Znajdziemy w nim także 32 GB pamięci wbudowanej, 8-megapikselowy aparat główny (2,1 Mpix na przednim panelu), NFC, 4G LTE oraz baterię o pojemności 2500 mAh.

Reklama

YotaPhone 2

Zastosowanie drugiego ekranu może być dla wielu osób bardzo przydatne, ponieważ będą oni mogli na nim czytać książki czy przeglądać powiadomienia. Co ważne, YotaPhone 2 już za kilka dni zostanie także zaprezentowany w Polsce, ale niestety na razie nie wiadomo kiedy dokładnie trafi na półki sklepowe i jaka będzie jego cena.