Chiny zaatakują Stany Zjednoczone. Xiaomi zamierza wejść na mobilny rynek w USA jeszcze w tym roku | Tabletowo.pl

Chiny zaatakują Stany Zjednoczone. Xiaomi zamierza wejść na mobilny rynek w USA jeszcze w tym roku

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi od dawna ostrzy sobie pazurki na amerykański bastion apple’owców. Niestety, zawsze coś szło nie tak: a to Chińczycy przeliczyli swoje siły, a to pojawiły się pogłoski, że dalekowschodnim administratorom danych nie można ufać… Dziś padła jednak ważna deklaracja, której konsekwencje mogą zmienić nieco układ sił w mobilnej branży.

Prezes Xiaomi, Lei Jun, ujawnił, że Xiaomi zamierza rozpocząć oficjalną sprzedaż telefonów na rynku amerykańskim przed końcem 2018 roku lub zaraz na początku 2019. Na tym etapie brakuje jakichkolwiek szczegółów dotyczących strategii firmy, w tym tego, w jaki sposób Xiaomi dostosuje się do przepisów obowiązujących w USA i wpasuje w potrzeby klientów.

Xiaomi już sprzedaje w Stanach Zjednoczonych opaski fitness oraz inne pomniejsze akcesoria, więc infrastruktury nie będzie trzeba budować od zera. Nieporównanie ważniejszy od sieci sklepów jest jednak odpowiedni front reklamowy. Xiaomi musi przebić się do świadomości amerykańskich konsumentów marketingiem najwyższej klasy. Albo marketingiem wszechobecnym.

Xiaomi Mi Mix 2

Łatwo zrozumieć, dlaczego Xiaomi tak bardzo zależy na USA. Chiński rynek smartfonów zaczyna się nasycać – w zeszłym roku po raz pierwszy w historii odnotowano tam ich spadek sprzedaży. Jeśli producent chce się rozwijać, musi zwrócić na siebie uwagę tam, gdzie dotąd było to niemożliwe. Popyt na smartfony Xiaomi jest w Ameryce zauważalny – entuzjaści nie widzą problemu z importem urządzeń z wyższej półki, nawet jeśli wiedzą, że mogą mieć one problemy z obsługą niektórych pasm sieci.

Xiaomi będzie miało jednak pod górkę. Huawei nadal spotyka się z zarzutami, że smartfony tego producenta wyposażone są w oprogramowanie, które szpieguje na rzecz chińskiego rządu. Z tego powodu w USA nie kupimy w salonach sieci komórkowych najnowszego flagowca Huawei – Mate 10 Pro. Trudno się spodziewać, żeby smartfony firmy o jeszcze niższej rozpoznawalności na amerykańskim rynku, zostały powitane na nim z szeroko otwartymi ramionami.

CIA, NSA i kilka innych agencji ostrzegają przed Huawei i ZTE

źródło: Wall Street Journal przez Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona