Xiaomi na fali wznoszącej. Sprzedaż smartfonów rośnie 17

Xiaomi na fali wznoszącej. Sprzedaż smartfonów rośnie

Jakiś czas temu chińska firma zanotowała lekką zadyszkę. W błędzie byli jednak wszyscy ci, którzy zakładali, że firmę czeka stała tendencja spadkowa. Najnowszy raport kwartalny sugeruje, że smartfonowy biznes producenta ma się co najmniej dobrze.

Trudno powiedzieć, czy za wzrosty odpowiadają nowe urządzenia czy też może raczej – ku czemu się skłaniam – otwarcie firmy na nowe rynki, czego wyrazem jest także pierwszy oficjalny polski punkt…punkcik Xiaomi, jednak polityka firmy zdaje się sprawdzać więcej niż dobrze. O ile wcześniej sugerowano, że bilans kwartalny zamknie się w 20 milionach sprzedanych smartfonów, o tyle po nadspodziewanie dobrym początku roku, prognozowana sprzedaż kwartalna wzrosła aż o 3 miliony urządzeń. 

Xiaomi na fali wznoszącej. Sprzedaż smartfonów rośnie 18
Xiaomi Redmi 4A

Wygląda jednak, że 23 miliony sprzedanych smartfonów, to zbyt mało. Zwłaszcza, jeśli spojrzymy w ujęciu dalekosiężnym, bowiem na Q3 analitycy prognozują sprzedaż która może przekroczyć nawet i 28 milionów smartfonów. Tak uważa także Kevin Wang, który podzielił się swoją opinią w serwisie Weibo.

Należy mieć także na uwadze, że takie urządzenia jak Xiaomi Mi 6, Mi Note 2 czy Redmi 4A dopiero walczą o klientów, wchodząc do szerokiej dystrybucji na globalnym rynku. Mało tego, firma ma jeszcze w zanadrzu Xiaomi Mi MIX 2 oraz Mi Note 3. Można więc z dość dużym prawdopodobieństwem założyć, że Xiaomi spokojnie zdoła zrealizować plan sprzedażowy, o jakim wiele marek może jedynie marzyć.

Jakie jest Wasze zdanie o Xiaomi? Kupilibyście smartfon tej firmy? A może już taki posiadacie?

źródło: gizmochina