Xiaomi chce stworzyć smartfona z w pełni składanym ekranem | Tabletowo.pl

Xiaomi chce stworzyć smartfona z w pełni składanym ekranem

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi to jedna z tych firm, która całkiem dobrze wychodzi na wprowadzaniu na rynek kolejnych nowości. Wystarczy tu tylko napomknąć o nadspodziewanie wręcz wielkim sukcesie Xiaomi Mi MIX, które wywarło presję niemal na wszystkich firmach działających na rynku mobilnym. Teraz Chińczycy chcą pójść za ciosem.

Temat urządzenia ze składanym ekranem wraca co jakiś czas jak bumerang. Zazwyczaj za sprawą Samsunga, który rzekomo jest już ze swoim projektem bardzo daleko. Efektem prac firmy z Korei Południowej może być linia Galaxy X, która najpewniej ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku.

Dość niespodziewanie do gry weszło chińskie Xiaomi, które złożyło już w chińskim urzędzie patentowym dokumentację na smartfon ze składanym ekranem. Z grafiki, która wyciekła dzięki Gizmochina nie wynika wiele. Kilka lat temu można by zgadywać, ze to jakiś rewolucyjny projekt telefonu z klapką. Jednak w XXI wieku, w 2017 roku trzeba podejść do sprawy szerzej i zastanowić się, jakimi technologiami Xiaomi chce się posłużyć, aby osiągnąć założony cel.

Fot: cnmo.com

Firma ma już na swoim koncie jedno urządzenie z zagiętym wyświetlaczem, mówi się, że Xiaomi Mi6 będzie posiadało już obustronnie wygięty ekran, jednak od stworzenia zaawansowanego i działającego smartfona z pełnoprawnie wyginanym ekranem zdaje się brakować Chińczykom całkiem sporo. Choć oczywiście nie można wykluczyć, że gdzieś w laboratoriach Xiaomi czeka już jakaś zupełnie nowa, przełomowa technologia, dzięki której składane smartfony są na wyciągnięcie ręki.

Wydaje się jednak, że chociażby na prototyp przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, choć oczywiście trzymam kciuki ;)

źródło: Gizmochina, cnmo.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona