Xiaomi logo

Xiaomi pracuje nad dwoma flagowcami ze Snapdragonem 855 i wysuwanym aparatem

Xiaomi nie boi się eksperymentować z formą smartfona, czego najlepszymi przykładami są Mi Mix 3 i Mi Mix 3 5G. Marka otwarta jest również na inne koncepcje, w tym tę, która w ostatnim czasie szybko zyskuje na popularności, czyli na wysuwany z wnętrza obudowy aparat. Bardzo możliwe, że producent wkrótce wprowadzi na rynek urządzenie z tym rozwiązaniem na pokładzie. Ba, nawet nie tylko jedno, a aż dwa!

Xiaomi od kilku miesięcy pracuje nad modelami o nazwach kodowych „Raphael” i „Davinci”. Ekipa z xda-developers bacznie się przygląda temu procesowi i teraz postanowiła podzielić się ze światem swoimi odkryciami. I chociaż soczystych szczegółów nie ma zbyt wiele, to upublicznione informacje zdecydowanie zachęcają do czekania na oficjalną premierę obu urządzeń.

Reklama

Okazuje się bowiem, że zarówno jeden, jak i drugi smartfon będzie high-endem wyposażonym w topowy procesor Qualcomma na 2019 rok, czyli ośmiordzeniowego (8x Kryo 485; 7 nm) Snapdragona 855 2,84 GHz z układem graficznym Adreno 640. Na razie nie wiadomo jednak, do której rodziny produktowej dołączą oba modele. A możliwości jest sporo, aczkolwiek od razu można wykluczyć markę Redmi, gdyż niedawno sam zainteresowany potwierdził, że nie ma w planach wypuszczenia urządzenia z wysuwaną kamerką.

To bowiem kolejny element wyposażenia nadchodzących nowości, dla którego wsparcie w przygotowywanym oprogramowaniu dla modeli „Raphael” i „Davinci” odkryła ekipa xda-developers. W ich przypadku aparat ma się jednak wysuwać mechanicznie, a nie znajdować na wysuwanym siłą ludzkich rąk sliderze, jak w Xiaomi Mi Mix 3 i Mi Mix 3 5G.

To wbrew pozorom dość istotna kwestia, ponieważ Xiaomi cały czas nie ma w swojej ofercie smartfona z takim rozwiązaniem na pokładzie, pomimo że ma w posiadaniu patenty na tę technologię już od 2015 roku. W lutym (2019 roku) producent poinformował, że uzależnia wypuszczenie takiego urządzenia od zapotrzebowania klientów na taką konstrukcję.

Nie sposób więc przewidzieć, kiedy urządzenia o nazwach kodowych „Raphael” i „Davinci” zadebiutują na rynku, ale teraz wiemy już, że możemy spodziewać się ich premiery (najpewniej) jeszcze w tym roku.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi 9 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: xda-developers