Xiaomi Redmi Note 4 podobno z podwójnym aparatem od Sunny Optical Technology 21

Xiaomi Redmi Note 4 podobno z podwójnym aparatem od Sunny Optical Technology

Od oficjalnej premiery Redmi Note 3 niedługo upłynie pół roku, więc to już chyba odpowiedni czas, aby zacząć „plotkować” na temat jego następcy. A ten może (jak zwykle) zaskoczyć. I to nie tylko (znowu) świetną specyfikacją techniczną w bardzo atrakcyjnej cenie.

Jeśli wierzyć premierowym przeciekom na temat Redmi Note 4, smartfon zostanie wyposażony w podwójny obiektyw aparatu. Możecie sobie pomyśleć: OK, żadna nowość, w tym roku wiele urządzeń będzie go miało, ponieważ rzeczywiście się na to zanosi. Z tym, że następca Redmi Note 3 może mieć sporo wspólnego z Huawei P9.

Okazuje się bowiem, że Xiaomi ma (podobno) zamiar zamówić moduły podwójnego aparatu u tego samego producenta, co jego rodzimy konkurent. Jak już wspominaliśmy, jest nim Sunny Optical Technology, a nie Leica – ta czuwała tylko nad niektórymi aspektami.

Czy więc Redmi Note 4 może być dużo tańszą wersją Huawei P9? W rzeczywistości są na to małe szanse, bowiem – jak wspomniałem powyżej – Leica miała spory wkład w dopracowywanie podwójnego aparatu we flagowcu konkurenta Xiaomi, zarówno w kwestiach hardware’owych, jak i software’owych. Tutaj tego zabraknie, więc można założyć, że następcy Redmi Note 3 bliżej będzie do Honora V8.

Zapowiada się więc (mimo wszystko), że Redmi Note 4 zaoferuje świetne możliwości fotograficzne. Konkurenci zostaną postawieni przed nie lada wyzwaniem, aby „dogonić” ten smartfon. A ostatecznie skorzystamy i tak na tym my, czyli klienci.

Źródło: GizChina