Xiaomi Redmi Note 4

Xiaomi Redmi Note 4 3GB/32GB i Redmi 4A 32GB już do kupienia w Polsce

Na półkach kilku polskich sklepów z elektroniką pojawiły się właśnie dwa nowe smartfony Xiaomi: Redmi Note 4 i Redmi 4A w wersji z 32GB pamięcią wewnętrzną.

Redmi Note 4 dostępny jest na razie wyłącznie w RTV Euro AGD i tylko w czarnej wersji kolorystycznej. Urządzenie ma ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 506 oraz 3GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej (oczywiście z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD). Aparat główny ma rozdzielczość 13 Mpix, f/2.0 i PDAF, natomiast kamerka na przodzie 5 Mpix i również f/2.0. Wszystkie treści wyświetlane są na 5,5-calowym ekranie Full HD (1080×1920; ppi=401).

Cenę Redmi Note 4 ustalono na 1299 złotych. Według mnie jest ona uczciwa, chociaż wiem, że kupując smartfon w Chinach można zaoszczędzić kilka stówek. Przeciętny klient o tym jednak nie wie, a nawet jeśli wie, to w większości przypadków woli dopłacić i mieć 24-miesięczną gwarancję, realizowaną na terenie Polski. Naprawdę, gros osób za ten komfort psychiczny jest w stanie dodatkowo zapłacić.

Druga z nowości, to Redmi 4A w wersji z 32GB pamięcią wewnętrzną. Smartfon w takiej konfiguracji można od pewnego czasu kupić już w zagranicznych sklepach, jednak samo Xiaomi nie potwierdziło oficjalnie jego istnienia. I w sumie nadal tego nie zrobiło, ale widać to nie fejk i producent rzeczywiście przygotował wersję z dwukrotnie większą przestrzenią na pliki użytkownika.

Xiaomi Redmi 4A (złoty)

Redmi 4A 32GB jest dostępny na razie wyłącznie w złotym kolorze w dwóch sklepach: RTV Euro AGD i Komputroniku. Jego cenę ustalono na 699 złotych. Dla porównania, wariant z 16GB pamięcią wewnętrzną kosztuje 599 złotych, czyli 100 złotych mniej. Gdybym sam miał wybierać, bez wahania kupiłbym wersję 32GB, ponieważ smartfon ma hybrydowy Dual SIM.

Polecamy również:Recenzja Xiaomi Redmi 4A

Źródło: RTV Euro AGD, RTV Euro AGDKomputronik dzięki gsmManiak (1), (2)