Xiaomi Redmi Note 2 rozchodzi się niczym ciepłe bułeczki – sprzedano już 1,5 miliona egzemplarzy

O firmie Xiaomi zapewne zdążyła usłyszeć większość z Was. Chiński producent szybko zdołał zdobyć pozycję w trudnym dla wielu mobilnym świecie i wciąż poprawia swoje rekordy sprzedaży. Jeden z najnowszych smartfonów w ich portfolio, dokładniej pisząc Redmi Note 2, okazał się być strzałem w dziesiątkę (chociaż i to można by było nazwać nawet niedomówieniem).

Już w sierpniu ludzie kupili 800 tysięcy egzemplarzy Xiaomi Redmi Note 2 w zaledwie 12 godzin. Do 5 września producent pochwalił się, że sprzedano łącznie już 1,5 miliona sztuk tego smartfonu, co zważywszy na fakt, że na razie jest dostępny oficjalnie tylko w Chinach, to wprost fenomenalny rezultat. Poza tym to najlepszy wynik zanotowany przez tę firmę z Państwa Środka. Jestem ciekaw, jak wpłynie to na stan ich rywalizacji z Huawei, który zdołał wspiąć się na ostatnie miejsce na podium producentów smartfonów.

Sukces modelu Redmi Note 2 był do przewidzenia. Dlaczego? Otóż wyróżnia się znakomitym stosunkiem ceny do jakości – za około 175 dolarów otrzymujemy tabletofon o dobrej specyfikacji. Za płynną pracę odpowiada ośmiordzenowy Mediatek Helio X10 wsparty 2 GB RAM, a obraz jest wyświetlany na 5,5-calowym ekranie IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Poza tym został wyposażony w aparaty 13 i 5 Mpix, baterię 3060 mAh, a na pokładzie ujrzymy MIUI 7.

Do końca roku pozostało jeszcze sporo czasu, więc Xiaomi ma szansę zbliżyć się do Huawei. Aczkolwiek również ta firma wprowadziła do sprzedaży wiele świetnych urządzeń, chociażby Mate S lub Honor 7. Oby zapowiedzi Hugo Barry o wprowadzeniu smartfony Mi i Redmi do większej liczby państw okazały się prawdziwe – wtedy sukces tego modelu będzie znacznie większy.

źródło: MyDrivers przez XiaomiToday, GSMArena