Nowa wersja Xiaomi Redmi 5 ma sens: 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej | Tabletowo.pl

Nowa wersja Xiaomi Redmi 5 ma sens: 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej

Dołącz do dyskusji 0

Nie wiadomo, czy takie było zapotrzebowanie, czy domagali się tego fani marki, czy po prostu firma miała taki kaprys – na chińskiej stronie Xiaomi pojawiła się nowa wersja modelu Redmi 5. Z większą ilością pamięci RAM. 

Wcześniej Xiaomi Redmi 5 był dostępny w dwóch wersjach:

  • z 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej (za 120 dolarów),
  • z 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej (za 135 dolarów).

Na stronie producenta pojawiła się trzecia opcja, o której wcześniej nie było mowy: z 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, za równowartość 174 dolarów. Trudno powiedzieć dlaczego Xiaomi zdecydowało się wprowadzić do obiegu trzeci wariant, ale chyba nikt nie będzie narzekał na większe możliwości wyboru.

Wszystko inne pozostaje w Redmi 5 takie samo: to nadal smartfon z 5,7-calowym wyświetlaczem o proporcjach 18:9 i rozdzielczości HD+ (1440 x 720 pikseli), skanerem odcisków palców z tyłu, i aparatami 12 Mpix (z tyłu) i 5 Mpix (z przodu). Do tego mamy procesor Snapdragon 450 i baterię o pojemności 3000 mAh.

Ciekawe, czy powyższa wersja trafi również do Polski. Europejska premiera Xiaomi Redmi 5 i Redmi 5 Plus powinna mieć miejsce nie dalej niż za miesiąc. Gdyby dystrybutor zdecydował się zaoferować wersję z 4 GB RAM w rozsądnej cenie, taki smartfon mógłby być bardzo ciekawym wyborem.

źródło: Xiaomi dzięki GizChina, AndroidAuthority

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona